Kto będzie rządził na Mazowszu? Koalicja Obywatelska i PSL zawiązały sojusz

Koalicja na Mazowszu została zawiązana. Będą wspólne rządy Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. W poniedziałek rano informacja została oficjalnie potwierdzona.

Koalicja na Mazowszu została oficjalnie zawiązana podczas pierwszego posiedzenia sejmiku nowej kadencji. 

Koalicja Obywatelska i PSL razem na Mazowszu

Sojusz partii zapowiadał już poseł PO Marcin Kierwiński w poniedziałek rano. W radiowej Jedynce mówił, że taki układ do tej pory bardzo dobrze się sprawdzał. 

- To była koalicja, która dobrze rozwijała Mazowsze w ciągu ostatnich 12 lat. Chcemy to kontynuować - mówił Kierwiński. 

Kilka godzin później informacja o sojuszu Koalicji Obywatelskiej i PSL na Mazowszu została potwierdzona. Umowa została podpisana w warszawskim ratuszu podczas pierwszego posiedzenia sejmiku nowej kadencji.

Po zawiązaniu porozumienia koalicja KO-PSL ma w sejmiku większość - 26 radnych do 24 polityków PiS i jednego radnego Bezpartyjnych Samorządowców. 

Na Mazowszu przez trzy ostatnie kadencje samorządowe rządził sojusz Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Koalicja Obywatelska - czyli połączone siły Platformy oraz Nowoczesnej - wygrała w siedmiu z 16 sejmików wojewódzkich w tegorocznych wyborach samorządowych. W pozostałych regionach - w tym na Mazowszu - zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, jednak KO i PSL w wyniku koalicji obejmą rządy w tym województwie.

Więcej o: