Sukces portalu Gazeta.pl. Minister sportu zapewnia: Siatkarze dostaną premię

Witold Bańka zapewnił, że na początku roku siatkarze dostaną obiecane przez Mateusza Morawieckiego premie. To efekt publikacji Jacka Gądka z Gazeta.pl, który tygodniu ujawnił, że siatkarze nadal nie otrzymali nagród obiecanych przez premiera za zdobycie mistrzostwa świata.

Minister sportu Witold Bańka poinformował na antenie radia RMF FM, że na jutrzejszym posiedzeniu Rady Ministrów pojawi się projekt ustawy, która pozwoli premierowi przyznawanie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe. - Zaraz na początku roku siatkarze dostaną premie - zapewnił Bańka.

Szef resortu pytany, czy Mateusz Morawiecki obiecał pieniądze, których nie mógł dać, powiedział: - To nie jest tak. Poprzedni rząd tę możliwość premierowi zlikwidował. Kiedyś była taka możliwość, że prezes Rady Ministrów mógł przyznawać nagrody. (...) Premie zostaną wypłacone, (...) siatkarze otrzymają trzy miliony premii - zapewnił.

Nasze ustalenia w sprawie premii dla siatkarzy

Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu Jacek Gądek, dziennikarz Gazeta.pl ujawnił, że siatkarze wciąż nie otrzymali nagród, które obiecał im premier Mateusz Morawiecki za obronienie tytułu mistrzów świata.  Okazało się, że rozporządzenie ministra sportu blokuje ich wysokość, a Witold Bańka nie chciał zmieniać jego zapisów. "Gdyby minister sportu podniósł limity określone w rozporządzeniu z myślą o 'złotych' siatkarzach, to w innych - mniej prestiżowych dyscyplinach - koszty nagród lawinowo by wzrosły. A to w kolejnych latach mogłoby kosztować miliony złotych - tak wstrzemięźliwość ministra tłumaczą nasi rozmówcy ze świata sportu" - pisał Jacek Gądek.

Po naszym tekście Ministerstwo Sportu i Turystyki zapewniło, że dojdzie do zmiany w ustawie, która pozwoli na wypłacenie nagród.

Więcej o:
Komentarze (39)
Witold Bańka zapewnia: Siatkarze dostaną premie na początku roku
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 11 razy 9

  Szydło "Siatkarze przekazują nagrodę na szczytny cel. Na premię dla rządu. Ponieważ wiedzą Komu się ona NALEŻY!"

 • ps11111ps

  Oceniono 11 razy 7

  Podoba mi się ta ofensywa Gazety oraz opozycji. Jeszcze niedawno cały świat medialno-polityczny czekał z utęsknieniem na każde słowo prezesa. Prasa i opozycja zajmowali się wyłącznie komentowaniem ostatnich wypowiedzi prezesa, po których następował okres stagnacji i oczekiwania na jakieś nowe wypowiedzi. Teraz PiS przejął pałeczkę. Ich czas upływa od jednego do drugiego artykułu na Gazecie a zajmują sie wyłącznie gaszeniem pożarów i łataniem dziur bezlitośnie wskazanych im przez dziennikarzy GW. Czasami też są zmuszeni do działania przez polityków opozycji np Gronkiewicz, Tuska.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 7 razy 5

  Uczcie się, pisiorki, do czego służą wolne media, które wam tak wadzą!

 • starszy-65

  Oceniono 5 razy 5

  Minister sportu nie dodał tylko, że będą jak zachcą pan prezes PiS i rządowa mafia pieniężna???

 • darrek11

  Oceniono 5 razy 5

  Brawo gazeta.pl! Brawo redaktor Jacek Gądek!

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 5

  Do końca roku ten rząd upadnie, a nowy będzie miał jego zobowiązania w jelicie.

 • rhplus1

  Oceniono 4 razy 4

  Poprzedni rząd , czyli rząd Beaty Szydło zlikwidował przywilej dawania nagród. Dlaczego Szydło to zrobiła ?

 • do_mappiego

  Oceniono 3 razy 3

  Będzie jak z Kubica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX