Wystawa gospodarcza Andrzeja Dudy kosztuje łącznie 20 mln zł. "Ważny i wyjątkowy projekt"

Zaplanowana na 2019 rok Polska Wystawa Gospodarcza, a także jej zapowiedź, która przez miesiąc była obecna na placu Piłsudskiego w Warszawie, będą kosztowały łącznie ok. 20 mln zł - podaje "Rzeczpospolita". Wystawa odbywa się z inicjatywy Andrzeja Dudy.

Ok. 20 milionów złotych - tyle według dziennika "Rzeczpospolita" będą kosztowały łącznie tegoroczna i przyszłoroczna odsłona Polskiej Wystawy Gospodarczej.

Pierwsza część Polskiej Wystawy Gospodarczej zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę działała od 28 września do 28 października. Pawilon i ekspozycja plenerowa stały na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Celem wystawy było zaprezentowanie historii ostatniego stulecia polskiej gospodarki. Zwiedzający mogli poznać rodzime firmy z tradycją, ale też nowo powstałe start-upy.

Wystawa miała charakter multimedialny. Zwiedzający mogli skorzystać m.in. ze stanowisk rozszerzonej rzeczywistości, wirtualnych przymierzalni, luster interaktywnych, a także pokierować interaktywnymi robotami. Do tego odbywały się warsztaty i zajęcia.

Jak poinformowała "Rzeczpospolitą" Kancelaria Prezydenta, pawilon przez miesiąc odwiedziło ok. 16 tys. osób, przy czym nie ujęto w tej liczbie ludzi zwiedzających tylko wystawę zewnętrzną.

PWG na błoniach Stadionu Narodowego

To była jednak krótka zapowiedź przyszłorocznej Polskiej Wystawy Gospodarczej, która odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego. Wówczas na 11 tys. metrów kwadratowych powstanie kompleks sześciu pawilonów oraz wystawa plenerowa. Wydarzenia mają trwać przez kilka miesięcy i rozpocząć się w połowie 2019 r.

"Inspiracją dla Polskiej Wystawy Gospodarczej jest Powszechna Wystawa Krajowa, która odbyła się w 1929 roku w Poznaniu" - czytamy na stronie internetowej PWG.

"Zaprezentujemy najwybitniejszych polskich wynalazców. Pokażemy najlepsze odkrycia. Przypomnimy o ważnych dla rozwoju Państwa wydarzeniach. Opowiemy o 100 latach polskiej gospodarki. (...) Organizowane będą liczne prelekcje, interaktywne warsztaty i branżowe spotkania" - zapowiada Kancelaria Prezydenta. Kancelaria nazywa wydarzenie "ważnym i wyjątkowym projektem wystawienniczym".

Więcej o:
Komentarze (139)
Wystawa gospodarcza Andrzeja Dudy kosztuje łącznie 20 mln zł. "Ważny i wyjątkowy projekt"
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 32 razy 30

  Mówi się na mieście, że wpłacając tylko 1 procencik tej kwoty na konto pewnej kancelarii można startować w przetargu na obsługę tej imprezy.

 • jxl82

  Oceniono 33 razy 29

  "Wystawa miała charakter multimedialny." Prezentacja w PowerPoint za 20 mln? Mają rozmach sukin*yny.

 • metaxo

  Oceniono 27 razy 25

  Miło, sporo swojaków się przy okazji obłowi. Może jakiś szaman w sukience coś dostanie za duchowe zabezpieczenie tej szopki. Jest forsa, jest impreza!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 28 razy 24

  Co to dla Dupy ukraść 20 milionów :-)
  On i tak ma już dożywocie :-)

 • bamapo

  Oceniono 27 razy 23

  Tanie pislamskie państwo.. Te mendy i życiowi nieudacznicy którzy do niczego nie doszli uczciwą pracą rozkradają wszystko bez ceregieli. Najłatwiej rzecz jasna kraść grosz publiczny. Wystarczy powymyślać trochę wysokobudżetowych wystaw czy pomników i odpowiednio rozpisać warunki przetargów.

 • anonim_ka

  Oceniono 26 razy 22

  Będę wdzięczna za wskazanie mi grup społecznych które poza realizatorem zlecenia skorzystały na tym projekcie. Tak prywatnie ciekawi mnie K T O i DLACZEGO był wykonawcą ! ! ! Chyba będę zmuszona zadbać o "pozew zbiorowy". Mam DOŚĆ złodziejstwa na wszelkich frontach. ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX