Radomsko. Radny PiS uderzył w ogrodzenie. Media: Mówił, że wypił "naparsteczek" alkoholu

Radny PiS powiatu radomszczańskiego Wiesław K. spowodował kolizję pod wpływem alkoholu - informuje "Gazeta Radomszczańska". Zadeklarował, że złoży swój mandat, ale nie w związku ze zdarzeniem, a problemami zdrowotnymi. Wiesław K. to wujek prezydenta Andrzeja Dudy.

Radny Prawa i Sprawiedliwości powiatu radomszczańskiego w woj. łódzkim Wiesław K. uderzył w piątek rozpędzonym autem w ogrodzenie jednej z posesji - podaje "Gazeta Radomszczańska". Według dziennikarzy gazety Wiesław K. miał 0,9 promila alkoholu we krwi.

Radny tłumaczył w rozmowie z "Gazetą Radomszczańską", że wypił "naparsteczek" alkoholu, a wcześniej brał leki. Tłumaczył, że miał do domu zaledwie kilkaset metrów. Zadeklarował, że zrezygnuje z mandatu, tłumacząc to jednak nie kolizją, a problemami zdrowotnymi. Wiesławowi K. grozi kara więzienia, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Radomsko. Radny PiS spowodował kolizję

Wiesław K. prywatnie jest wujkiem prezydenta Andrzeja Dudy. Był prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

W 2016 r. informowaliśmy w Gazeta.pl, że został wskazany przez premier Beatę Szydło na komisarza Radomska, czyli p.o. prezydenta. Dotychczasowa prezydent dostała się bowiem do Sejmu. Wiesław K. przegrał jednak w przeprowadzonych wkrótce potem przedterminowych wyborach prezydenckich.

W tegorocznych wyborach samorządowych Wiesław K. uzyskał mandat radnego z wynikiem ponad 600 głosów.

Więcej o: