Radomsko. Radny PiS uderzył w ogrodzenie. Media: Mówił, że wypił "naparsteczek" alkoholu

Radny PiS powiatu radomszczańskiego Wiesław K. spowodował kolizję pod wpływem alkoholu - informuje "Gazeta Radomszczańska". Zadeklarował, że złoży swój mandat, ale nie w związku ze zdarzeniem, a problemami zdrowotnymi. Wiesław K. to wujek prezydenta Andrzeja Dudy.

Radny Prawa i Sprawiedliwości powiatu radomszczańskiego w woj. łódzkim Wiesław K. uderzył w piątek rozpędzonym autem w ogrodzenie jednej z posesji - podaje "Gazeta Radomszczańska". Według dziennikarzy gazety Wiesław K. miał 0,9 promila alkoholu we krwi.

Radny tłumaczył w rozmowie z "Gazetą Radomszczańską", że wypił "naparsteczek" alkoholu, a wcześniej brał leki. Tłumaczył, że miał do domu zaledwie kilkaset metrów. Zadeklarował, że zrezygnuje z mandatu, tłumacząc to jednak nie kolizją, a problemami zdrowotnymi. Wiesławowi K. grozi kara więzienia, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Radomsko. Radny PiS spowodował kolizję

Wiesław K. prywatnie jest wujkiem prezydenta Andrzeja Dudy. Był prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

W 2016 r. informowaliśmy w Gazeta.pl, że został wskazany przez premier Beatę Szydło na komisarza Radomska, czyli p.o. prezydenta. Dotychczasowa prezydent dostała się bowiem do Sejmu. Wiesław K. przegrał jednak w przeprowadzonych wkrótce potem przedterminowych wyborach prezydenckich.

W tegorocznych wyborach samorządowych Wiesław K. uzyskał mandat radnego z wynikiem ponad 600 głosów.

Więcej o:
Komentarze (224)
Radomsko. Radny PiS uderzył w ogrodzenie. Media: Mówił, że wypił "naparsteczek" alkoholu
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 89 razy 87

  No proszę.
  Gdyby nie alkohol, a dokładnie jazda na podwójnym gazie, to by nie było wiadomo jak to PiSowskie rodzinki ustawiają się zgodnie z projektem"Rodzina na swoim".

 • taroudant

  Oceniono 74 razy 74

  Jak tu być na trzeźwo wujkiem Maliniaka i znajomym Brochy ?

 • ladne_sny

  Oceniono 70 razy 70

  wujek Dudy, siostra Morawieckiego... koryta jak widać są długie i szerokie, pomieszczą wszystkie świnie.

 • darek655

  Oceniono 61 razy 59

  Naparsteczek ,oj dostaniesz mały wyroczek do odsiadki roczek. Wróć ,zapomniałem o ułaskawieniu przez członka Kaczej Triady

 • pokon

  Oceniono 53 razy 53

  Łachudry PiS owskie robią juz co chcą. Czują się całkowicie bezkarni

 • Kris P

  Oceniono 47 razy 43

  Utrata instynktu samozachowawczego staje się coraz bardziej powszechna.
  Upadek "podłej" coraz bliżej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX