Dera o ewentualnym przesłuchaniu Andrzeja Dudy ws. KNF: To taki sam obywatel jak każdy

Prezydencki minister Andrzej Dera podkreślił w Radiu ZET, że jeśli Andrzej Duda otrzyma wezwanie do prokuratury na przesłuchanie ws. afery KNF, na pewno się na nim stawi. To reakcja na sobotni wpis Romana Giertycha, który uważa, że prezydent jest jednym z najważniejszych świadków.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera w rozmowie z Radiem ZET powtórzył, że Andrzej Duda wciąż ma zaufanie do Zdzisława Sokala, swojego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego. Sokal jest także szefem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

- Jeśli prokuratura uzna, a nie pan Roman Giertych, że pan prezydent ma zostać przesłuchany, to prezydent się stawi, bo jest takim samym obywatelem jak każdy - stwierdził Dera.

Nawiązał w ten sposób do sobotniego wpisu mecenasa Romana Giertycha, pełnomocnika biznesmena Leszka Czarneckiego, głównego właściciela Getin Noble Banku. Giertych stwierdził, że Andrzej Duda powinien być jednym z najważniejszych świadków przesłuchanych przez prokuraturę w kontekście działań Zdzisława Sokala.

Były już szef KNF Marek Chrzanowski w rozmowie z Czarneckim upublicznionej kilka dni temu przez "Gazetę Wyborczą" twierdził, że Sokal "ma swój plan". Ów plan miał polegać na doprowadzeniu do upadłości Getin Noble Banku i przejęcia go za "złotówkę" przez "jeden z tych dużych banków". Sam Sokal przekonywał w rozmowie z mediami, że działa zgodnie z prawem.

Afera KNF. Publikacja "Gazety Wyborczej"

"Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, przewodniczący KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 r. zaoferował przychylność dla tego banku w zamian za około 40 mln zł.

Leszek Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF. We wtorek po południu prezes Marek Chrzanowski złożył dymisję z funkcji przewodniczącego KNF. Premier Mateusz Morawiecki dymisję przyjął.

---

Już w poniedziałek gościem Poranka w Gazeta.pl będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Platformy Obywatelskiej i były marszałek Sejmu VII kadencji.

Więcej o:
Komentarze (71)
Dera o ewentualnym przesłuchaniu Andrzeja Dudy ws. KNF: To taki sam obywatel jak każdy
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 24 razy 24

  Ciapciak trzęsie dudą, bo wiszą nad nim zarzuty karne, a nie tylko TS.
  Stewardessa-niemowa już wybrała garsoneczki, w których ciapciaka będzie w pierdlu odwiedzać?

 • hikuj13

  Oceniono 21 razy 21

  kobieta z broszką mówiła że wystarczy nie kraść i rzeczywiście nie kradnie
  bierze jak swoje bo jej się "należy"

 • tani_dran

  Oceniono 17 razy 17

  Proszę nie obrażać obywateli. Przestępcami są nieliczni.

 • antoszek22

  Oceniono 17 razy 17

  Duda jest dobry w zjeżaniu z górki i ta umiejetność bardzo mu się przyda w najbliższych kilku latach .
  KNF moze być nawyżej kropka nad i , w ocenie całej serii przestępstw popełnionych przez tego pana .

 • hikuj13

  Oceniono 17 razy 15

  wszystko jak w rodzinie, mafijnej rodzinie

 • M Pod

  Oceniono 14 razy 14

  Dam drągi na szubienice (za darmo).

 • flanemco

  Oceniono 15 razy 13

  Czekam na przesłuchanie tego pana ... wreszcie...
  Ciekawe czy znał Zdzisia...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX