Żona Ziobry dzwoni do "Kawy na ławę". "Kowalczyk nie jest znajomym męża"

Konrad Piasecki prowadzący "Kawę na ławę" powiedział w programie, że w trakcie przerwy zadzwoniła do niego żona Zbigniewa Ziobry. Chciała zdementować informację podaną przed redaktora, że jej mąż zna i utrzymuje kontakty z Grzegorzem Kowalczykiem.

W trakcie programu "Kawa na ławę" Konrad Piasecki powiedział, że Zbigniew Ziobro zna Grzegorza Kowalczyka, prawnika, którego Marek Chrzanowski miał polecić jako pracownika w Getin Noble Banku. Po przerwie dziennikarz musiał sprostować tę informację.

- W przerwie zadzwoniła do nas żona Zbigniewa Ziobry i stanowczo powiedziała, że radca prawny pan Kowalczyk, którego szef KNF, pan Chrzanowski próbował rekomendować do banku Czarneckiego, nie jest znajomym Zbigniewa Ziobry - poinformował widzów.

Na podaną przez Konrada Piaseckiego informację, zareagowało również Ministerstwo Sprawiedliwości na Twitterze, publikując wpis rzecznika prasowego Zbigniewa Ziobry. - To klasyczny FAKE NEWS. Min. Ziobro go nie zna i nigdy nie utrzymywał z nim żadnych kontaktów. Zwracam się do mediów mainstreamowych o umiar w tworzeniu fake newsow! - napisał Jan Kanthak. 

Afera KNF. Kim jest Grzegorz Kowalczyk?

We wtorek, 13 listopada, "Gazeta Wyborcza" opublikowała fragmenty nagrań, z których wynika, że były szef KNF Marek Chrzanowski składał korupcyjne propozycje Leszkowi Czarneckiemu, szefowi Getin Noble Banku. Miał mu m.in. zaoferować pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji w zamian za 40 mln łapówki, które miały być wynagrodzeniem właśnie dla Grzegorza Kowalczyka, radcy prawnego pracującego obecnie w banku należącym do Zygmunta Solorza-Żaka. Prawnik jednak twierdzi, że nie wiedział nic o propozycjach Chrzanowskiego składanych Czarneckiemu. 

Na nagraniach mają także padać sugestie dotyczące istnienia "planu Zdzisława", czyli pomysłu Zdzisława Sokala, aby doprowadzić Getin Noble Bank do upadłości, a potem przejąć go "za złotówkę". W rezultacie oskarżeń, Marek Chrzanowski złożył dymisję. 

W sobotę Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego, zapowiedział, że w poniedziałek do prokuratury trafi kolejne nagranie, tym razem wideo, które ma potwierdzić poprzednie zarzuty.

---

Już w poniedziałek gościem Poranka w Gazeta.pl będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Platformy Obywatelskiej i były marszałek Sejmu VII kadencji.

Więcej o: