Roman Giertych zapowiada kolejną taśmę ws. KNF. Tym razem to nagranie wideo. Jest jeden kadr

Roman Giertych, pełnomocnik biznesmena Leszka Czarneckiego, zapowiedział, że złoży w prokuraturze kolejne nagranie. Tym razem ma to być nagranie wideo i ma pochodzić z lipca. Zawiera ono rozmowę Czarneckiego z byłym już szefem KNF Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami instytucji.

Do prokuratury ma trafić w poniedziałek kolejne nagranie w sprawie tzw. afery KNF. Jak poinformował we wpisie na Facebooku mecenas Roman Giertych, pełnomocnik biznesmena Leszka Czarneckiego, jest to nagranie wideo rozmowy z lipca br.

Portal Onet.pl opublikował jeden kadr ze wspomnianego filmu.

Mieli w niej uczestniczyć Czarnecki (właściciel Getin Noble Banku), ówczesny szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski i inni przedstawiciele KNF.

Marek Chrzanowski wiedział już wówczas, że jego oferta korupcyjna została odrzucona. Przeszedł więc do realizacji jak to nazwał "planu Zdzisława [Zdzisław Sokal, prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - red.]". Na taśmie słychać i widać (to nagranie video), jak przedstawiciele urzędu państwowego bez żenady potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę

- pisze Giertych.

Mecenas Roman Giertych nawiązał w ten sposób do treści taśmy ujawnionej kilka dni temu przez "Gazetę Wyborczą". Chrzanowski twierdził w rozmowie z Czarneckim, że Sokal "ma swój plan", który ma polegać na doprowadzeniu do upadłości Getin Noble Banku i przejęcia go za "złotówkę" przez "jeden z tych dużych banków". Sam Sokal przekonuje w rozmowie z mediami, że działa zgodnie z prawem.

"Być może brutalne działania Chrzanowskiego miały jeszcze skłonić dr Czarneckiego do rozważenia zaproponowanej oferty korupcyjnej. Ciekawostką jest, że Marek Chrzanowski jest tak pewien swego, że zapewnia L. Czarneckiego, że nikt go do końca trzyletniej kadencji nie może odwołać. Nawet premier" - dodaje mecenas.

Giertych: Andrzej Duda powinien zostać przesłuchany

Giertych przywołał także słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który mówiąc o Sokale stwierdził, że działał zgodnie z prawem w ochronie osób, które zgromadziły swoje pieniądze w banku Czarneckiego.

"W świetle deklaracji prezydenta RP, że popiera działania swego przedstawiciela w KNF staje bowiem zasadnicze pytanie: czy mieliśmy do czynienia z działaniami poszczególnych członków KNF, czy zabór banku był planem o charakterze polityczno-gospodarczym. Stąd jednym z najważniejszych świadków, którzy muszą być przesłuchani przez prokuraturę w Katowicach będzie Andrzej Duda - prezydent RP" - dodał Giertych.

Pełnomocnik Leszka Czarneckiego zaznaczył także, że wbrew doniesieniom medialnym rozmowa biznesmena z prezesem NBP Adamem Glapinskim nie została nagrana.

Afera KNF. Publikacja "Gazety Wyborczej"

"Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, przewodniczący KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 r. zaoferował przychylność dla tego banku w zamian za około 40 mln zł.

Leszek Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF. We wtorek po południu prezes Marek Chrzanowski złożył dymisję z funkcji przewodniczącego KNF. Premier Mateusz Morawiecki dymisję przyjął.

Więcej o:
Komentarze (671)
Roman Giertych zapowiada kolejną taśmę ws. KNF. Tym razem to nagranie wideo. Jest jeden kadr
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 181 razy 165

  Takie fajne lody się przez 3 lata kręciło...,
  aż tu nagle szumidło padło i wszystko się wyCHRZANIŁO;)

  Ilu takich bezczelnych załatwiaczy PiS ulokowało w różnych radach i urzędach przez ten czas!?!

 • gamonides

  Oceniono 160 razy 146

  Jestem przekonany, że taśm jest sporo. Przecież ludzie! Po co rozwala się kontrolę, nadzór, sądy, w służbach utrzymuje się partyjnych gnojków z wyrokami za przekroczenie uprawnień?! Żeby się żyło lepiej wszystkim? Czy żeby spokojnie kraść i żreć?! Takie mamy Państwo - debilodemokrację zlodziejsko-gabinetową. Patrzcie na tych durniów, Szydło latająca CASĄ i 5 pojazdów eskorty, żeby po tygodniu nie robienia niczego i wyswiadczania drobnych przysług poleciec do domu na rosół. PiS wypalic trzeba gorącym żelazem, spalić, wyrwać z korzeniami, a przede wszystkim pozbawić majątków, tj odebrać ukradzione przez idiokratów.

 • Armin Wittner

  Oceniono 105 razy 93

  Ciekawe czy dakej będą się upierać, że taśmy są spreparowane.
  I co na to Matołuszek Krzywomordy i Becia Szydło (przypomnijmy - "Wystarczy nie kraść" w Sejmie w 2015 podczas exposé Beci Szydło zwanej przez niektórych "premierem")

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 97 razy 87

  Senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu, prezesowi piramidy finansowej SKOK grunt pali się pod nogami.

  Stawiam dolary przeciwko orzechom, że tym "dużym bankiem" który miał przejąć pGetin za złotówkę jest jego piramida finansowa SKOK.

 • praskiso

  Oceniono 78 razy 66

  Pamiętacie jak Andrzej D. zapewniał "proszę państwa pieniądze są na wszystko" Zapomniał tylko dodać, że w cudzych bankach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX