Rafał Bochenek będzie miał nową funkcję. Były rzecznik Beaty Szydło przewodniczącym sejmiku

Rafał Bochenek, były rzecznik rządu Beaty Szydło, został rekomendowany przez komitet polityczny PiS na przewodniczącego sejmiku małopolskiego. Bochenek jest obecnie pełnomocnikiem ds. organizacji konferencji COP24.

Były rzecznik rządu Beaty Szydło i były podsekretarz stanu w KPRM Rafał Bochenek będzie miał nową funkcję. Jak poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek, Bochenek został rekomendowany przez komitet polityczny na przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego.

Bochenek pracuje obecnie w Ministerstwie Środowiska jako pełnomocnik ds. organizacji konferencji COP24, czyli sesji dotyczącej zmian klimatu, która odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach. W wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku - zdobył ponad 38 tys. głosów.

Przewodniczący sejmiku województwa zajmuje się organizacją pracy tego organu i prowadzeniem obrad. Nie może reprezentować województwa na zewnątrz.

W praktyce przewodniczący zarabia najwyżej kilkaset złotych więcej od "zwykłego" radnego. Przykładowo, dotychczasowa przewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego Urszula Nowogórska w ub. r. za pracę w samorządzie otrzymała ok. 32 175 zł. Daje to miesięczne wynagrodzenie w wysokości ok. 2 681 zł.

Dla porównania - radny Jan Duda, prywatnie ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, który nie był ani członkiem prezydium sejmiku ani zarządu województwa, w 2017 r. otrzymał 24 590 zł diety, czyli ok. 2049 zł miesięcznie.

Laskowski: Chciałbym po prostu powrotu do normalności

Więcej o:
Komentarze (76)
Rafał Bochenek będzie miał nową funkcję. Były rzecznik Beaty Szydło przewodniczącym sejmiku
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 31 razy 25

  Ten obszczymur to się umie dostosować. Zna się na wszystkim od środowiska przez zarządzanie, aż po katechezę. Mistrz nawilżania.

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 19

  Szkoda, ze tak mlody czlowiek ma do tego stopnia zamroczony umysl, ze nie wie 'z kim mial' i nadal ma do czynienia...

 • falbor

  Oceniono 20 razy 16

  No skoro ma rekomendację Komitetu Politycznego PiS, to na pewno nie bierze...

 • vito60

  Oceniono 16 razy 14

  Czy ktoś słyszał o pisiaku, który po utracie funkcji partyjnej poszedł do normalnej pracy, założył jakiś biznes niezwiązany z rządem? Oni bez koryta zasilanego przez podatników są jak dzieci we mgle.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 20 razy 14

  Z tego Bochenka chleba nie będzie. Postanowiłem pobawić się w numerologię i sprawdziłem daty urodzin jego i hotina , wyszło że są Zerami.

 • vito60

  Oceniono 14 razy 12

  Qurfa omnibus, do wszystkiego się nadaje, jak każdy pisowiec.

 • lyjnin69

  Oceniono 13 razy 11

  a miał zostać szefem KGHMu , albo Orlenu
  czyli dostał kopa w dół
  A ciekawe gdzie wyląduje niejaki patryk j.

 • wpac

  Oceniono 12 razy 10

  Pogodynka będzie przewidywać pogodę dla województwa małopolskiego?

 • jxl82

  Oceniono 16 razy 10

  Bochenki pączkują w całym kraju. Ciepła posadka, stołek pupcię masuję, taki to z Bochenka prawdziwy ch...*k.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX