Pilna narada przy Nowogrodzkiej. Nieoficjalnie: Kierownictwo PiS spotkało się w sprawie KNF

RMF FM podaje, że w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej spotkali się m.in. Ryszard Terlecki i premier Mateusz Morawiecki. Narada trwała dwie godziny i miała dotyczyć afery z KNF.

O spotkaniu przy ul. Nowogrodzkiej informuje Patryk Michalski, reporter RMF FM. Narada ma dotyczyć afery wokół Komisji Nadzoru Finansowego. Miało ono się rozpocząć niedługo przed godziną 19.

W naradzie z Jarosławem Kaczyńskim mieli uczestniczyć m.in. Mateusz Morawiecki, Ryszard Terlecki, Joachim Brudziński, Marek Kuchciński i doradcy PiS w sprawach gospodarczych. "Nieoficjalnie wiadomo, że spotkanie dotyczy afery KNF i sytuacji w NBP" - napisał Michalski.

Spotkanie zakończyło się ok. 20.45. Politycy PiS na razie nie zdradzają szczegółów rozmów.

Afera KNF

Przypomnijmy, jak napisała we wtorek 13 listopada "Gazeta Wyborcza" przewodniczący KNF Marek Chrzanowski miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku za około 40 mln złotych. O złożenie niezgodnej z prawem propozycji oskarżył Chrzanowskiego Leszek Czarnecki, szef Getin Noble Banku. W wyniku doniesień Marek Chrzanowski złożył na ręce premiera dymisję.

Media dzisiaj nieoficjalnie informują o taśmie, na której nagrana miała zostać rozmowa Leszka Czarneckiego z prezesem NBP Adamem Glapińskim. Istnieniu taśmy nie zaprzecza pełnomocnik właściciela Getin Noble Banku Roman Giertych.

Więcej o: