Afera KNF. CBA sprawdza oświadczenia majątkowe Marka Chrzanowskiego

Trwa sprawdzanie oświadczeń majątkowych byłego szefa KNF przez CBA - podaje RMF FM. Funkcjonariusze analizują dochody Marka Chrzanowskiego i sprawdzają, czy oświadczenia były składane w prawidłowy sposób.

Jak informuje RMF FM, CBA prześwietla przede wszystkim stan majątkowy byłego szefa KNF, a zwłaszcza jego dochody, zobowiązania i zmiany wartości majątku.

Oświadczenia majątkowe Chrzanowskiego pod lupą CBA

Działania agentów CBA to na razie kontrola wstępna, prowadzona w oparciu o ogólnodostępne materiały. Jeśli agenci wyłapią w nich jakiekolwiek nieprawidłowości, zostaną rozpoczęte dodatkowe działania.

14 listopada po godzinie 13 CBA wkroczyło do siedziby KNF w celu zabezpieczenia dokumentacji. Wcześniej  przebywał tam również Marek Chrzanowski, który według doniesień RMF FM po wybuchu afery miał mieć dostęp do ważnej dokumentacji. KNF zapewnił jednak, że Chrzanowski "nie ma dostępu do żadnych dokumentów, wszystkie dostępy elektroniczne do kont, e-maili, komputerów zostały odcięte".

Afera KNF

We wtorek "Gazeta Wyborcza" napisała, że Leszek Czarnecki, właściciel m.in Getin Banku oskarżył przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego o złożenie mu niezgodnej z prawem propozycji. Szef KNF miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku, należącego do Czarneckiego, za około 40 milionów złotych. Marek Chrzanowski złożył dymisję, którą przyjął premier Mateusz Morawiecki. 

We wtorek po południu pojawiła się informacja o drugim zawiadomieniu ws. KNF. Radio ZET poinformowało, że do prokuratury trafiło pismo dotyczące Zdzisława Sokala, doradcy prezydenta i prezesa BFG. Sokal miał według zawiadomienia "lobbować w KNF na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku".

Afera KNF - to trzeba wiedzieć:

Afera KNF. O co w niej chodzi? Wyjaśniamy w dziewięciu punktach [ANALIZA]

Afera KNF. Nie tylko (domniemana) korupcja. W rozmowie Czarneckiego z Chrzanowskim są też inne ciekawe wątki [5 RZECZY]

Giertych: w aferze KNF mogą pojawić się kolejne osoby. "Największa afera III RP"

Jest drugie zawiadomienie ws. KNF, dotyczy doradcy prezydenta. "Miał lobbować w KNF"

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Marka Chrzanowskiego z funkcji szefa KNF

Więcej o:
Komentarze (90)
Afera KNF. CBA sprawdza oświadczenia majątkowe Marka Chrzanowskiego
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 24 razy 22

  Trochę to dziwne, by nie rzec, że dziwaczne, że panowie z trzema literami tak się ociągali z wizytą w KNF. Przecież mieli luksusową sytuację - prezesa nie było. A oni grzecznie poczekali, aż wróci. Fantastycznie. Podobnie z oświadczeniami majątkowymi - w przypadku urzędników tej rangi sprawdza się je na bieżąco. Znowu tego nie robiono? Wprost cudownie.

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 20 razy 20

  Tylko jego sprawdzaja? Podpowiem CBA, ze Bierecki, chcial zdeponowac 70 milionow, ktorych oficjalnie nie posiada. Profilaktycznie sprawdzibym rowniesz innych z KNF, NBP itd.

 • calmy

  Oceniono 20 razy 18

  Służby podległe koledze partyjnemu Ziobry sprawdzają oświadczenia majątkowe osobnika zainstalowanego w KNF przez innego kolegę partyjnego Ziobry. Sam Ziobro jest zamieszany w tę aferę bo jego partyjny kolega i sojusznik Glapiński mianował szefa banku, który miał przejóć majątek Czarneckiego za złotówkę i przygotował ustawę, która to miała umożliwić. Ziobro, z partyjnymi kolegami tę ustawę przepchnęli (jako posłowie) kolanem.
  Cyrk objazdowy.

 • mer-llink

  Oceniono 22 razy 18

  Zasłona dymna: badamy oświadczenia majątkowe. ZAsłona dymna: głównego złoczyńcę już zwolniliśmy z pracy.. Itd.
  Ale sprawa jest gdzie indziej. I to na co najmniej dwu poziomach.
  Pierwszorzędnym oczywiscie skandalem jest to, że PiSowskie państwo stoi przekrętami, łapówkarstwem, zastraszaniem, szantażem, rozbojem w biały dzień. To pokazuje afera KNF.
  Ale jest i druga fundamentalna sprawa:
  Przecież ta ośmiornica rozciągała macki od jakiegoś czasu. I nie tylko w stronę p. Czarneckiego. Także objęła pana Solorza - widac zapłacił co od niego chciano dla świętego spokoju i dlatego mec. Kowalczyk jest w radach jego spółeczek.
  Do tropienia takich spraw kogo mamy w Polsce? ANo głównie LejbSPeca Kamińskiego Ministra. Z jego licznymi widnymi, tajnymi i dwupłciowymi formacjami, superpolicjami i całą armią superagentów. Choćby Centralne Biuro ANtykorupcyjne.
  Przez długioe miesiące pan Chrzanowski prowadził na szczytach państwowej struktury ewidentnie korupcyjną grę podszytą szantażem.
  I te wszystkie słuzby pana Kamińskiego MInistra nie wpadły na to? Nie zapaliły im się żadne sygnały przy Polsacie? ANi przy Getinbanku? NIe pofatygowali się chwycić rączek budujących takie struktury korupcyjne?
  No przecież nie. Nie zrobili nic.
  Wniosek: słuzby pana KAmińskiego oraz jego rzekoma wszechofiarna czujność w obronie Uczciwego i Sprawiedliwego PAństwa są do luftu.
  I ten wątek należy podnosić. NAgłasniać. Ujawniać.
  Formacje pana Kamińskiego sa do niczego. On też. W dodatku za nasze - podatników - pieniądze.

 • kemor234

  Oceniono 19 razy 17

  Pewnie gdyby chodziło o kogoś innego, to już położyli by łapy na całym jego majątku. Przepraszam, "dokonano by zabezpieczenia majątku na potrzeby ew roszczeń ..."

 • damtek

  Oceniono 20 razy 16

  Nasze @czuchnowski i @JaroslawKurski pytania do rządu PiS:
  1. Czy Chrzanowski działał sam?
  2. Tropicie byłego szefa KNF, czy go osłaniacie?
  3. Rola prezesa NBP A. Glapińskiego?
  4. Rola senatora od SKOK G. Biereckiego?
  5. Czy państwo działa?
  6. Co z KNF?
  Jarosław Kurski/twitter

 • damtek

  Oceniono 16 razy 14

  Senatorowie #PiS, którzy zgłosili kandydaturę Marka #Chrzanowskiego do Rady Polityki Pieniężnej:

  1.Grzegorz Bierecki
  2.Stanisław Gogacz
  3.Stanisław Karczewski
  4.Marek Martynowski
  5.Marek Pęk
  6.Michał Seweryński
  7.Aleksander Szwed
  Łukasz Olejnik/twitter

 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 13

  To CBA które stoi za aferą GetCBAck :-)
  Dobrze że CBA jest pod kontrolą Matwieja Moradzieckiego :-)
  Zamieszanego w afery GetCBAck i KNF :-)
  To plus pan Zbyszek z Grupy Trzymającej Władzę gwarantuje że Polacy mogą bezpiecznie trzymać pieniądze w bankach i kasach SKOK :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX