Karczewski: Gdyby Rostowski zasłabł, to rzuciłbym wszystko i mu pomógł

- Gdyby stał koło mnie w kościele, to podałbym rękę Jerzemu Urbanowi - zapewnia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Mówi też, że m.in. Krystyna Pawłowicz czy Dominik Tarczyński powinni "wyciszyć emocje".

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" deklaruje, że "zrobi coś, by polityka była inna". Jak przyznaje, ma nadzieję, że stan debaty "będzie się zmieniać na lepsze", a "emocje w sposób naturalny będą wygasać". 

Karczewski przyznał, że "nie myśli", aby posłanka Krystyna Pawłowicz swoimi wypowiedziami "budowała wspólnotę". - Ona naprawdę dzieli. Pani profesor ma inne, dużo bardziej zdecydowane poglądy niż ja i często epatuje zarówno tymi poglądami, jak i formą ich wyrażania. Powinna być dużo bardziej wyważona, ale nie tylko ona - powiedział marszałek. W odpowiedzi na pytanie Roberta Mazurka przyznał, że także poseł Dominik Tarczyński "powinien wyciszyć emocje". 

Karczewski Urbanowi podałby rękę w kościele

Polityk PiS zadeklarował też, że "podałby rękę każdemu". - Ostatnio w studiu telewizyjnym siedział obok Ryszard Petru. Wygaduje głupoty czasem, ale podszedłem, przywitałem się, porozmawialiśmy - powiedział marszałek. Opisał też, że jakiś czas temu po rozmowie w studiu telewizyjnym mijał się z Jackiem Rostowskim, a ten odmówił przywitania się i stwierdził, że "takim ludziom jak on ręki nie podaje".

- A z Jerzym Urbanem też by się pan przywitał? - zapytał dziennikarz. - Ha, to człowiek cyniczny, złośliwy, obsceniczny, do którego z różnych powodów czuję niechęć. Widzę, jak się przebiera za biskupa, drwi z Kościoła, mnie to boli, to rani moje uczucia religijne, zresztą, gdyby dotyczyło to każdej innej religii, to spawa skończyłaby się skandalem jak w tym przypadku - stwierdził. Dodał, że podałby Urbanowi rękę, "gdyby stał koło niego w kościele". - Gdybyśmy mijali się w studiu telewizyjnym, to pewnie podałbym mu rękę, choć jego towarzystwa bym nie szukał. 

Według Karczewskiego ludzie nie podają sobie ręki, "bo czują do siebie nienawiść". Dodał, że on "nie ma takich uczuć, bo jest lekarzem". - Lekarz leczy każdego. Przecież gdyby Jacek Rostowski zasłabł zaraz po tym, jak nie podał mi reki, to rzuciłbym wszystko i mu pomógł - zapewnił. Dodał, że "lekarze mają nieco inny stosunek do ludzi" - Nie sądzę, by Ewa Kopacz komuś nie podała reki - stwierdził w odpowiedzi na pytanie o byłą premier

Więcej o:
Komentarze (131)
Karczewski u Mazurka o "wygaszaniu emocji". "Podałbym rękę Urbanowi"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 35

  Czas na Narodowy Instytut Miłości do Drugiego Człowieka, imienia Jarosława Kaczyńskiego.
  Szefować powinna Pawłowicz.

 • siwywaldi

  Oceniono 33 razy 29

  Przypominam panu Karczewskiemu, że gdyby NIE POMÓGŁ Rostoedkieemu, to zgodnie z art. 162 KK, mógł by trafić nawet za kratki :-)

  A co do tzw. "znaku pokoju" czyli ręki podawanej sobie podczas mszy, to jest to dla mnie SZCZYTEM OBŁUDY. I myślę że nie jestem osamotniony w tej opinii

 • alexander59

  Oceniono 21 razy 19

  Miałeś szansę na potwierdzenie swojej "dobroci i życzliwości" w dniu 11.11.2018r, gdy na trybunę wchodził Donald Tusk, lecz żaden z "pisiorów" nie podał mu nawet nogi lub odwzajemnił ukłonu. Ty HIPOKRYTO !!!

 • tyfus.wolski

  Oceniono 17 razy 17

  Przekaz dnia z Nowogrodzkiej - "Zamieść KNF pod dywan - bredzić lawirować, zmieniać temat"

 • ps11111ps

  Oceniono 18 razy 16

  U PiSiora wyciąganie ręki na widok drugiego człowieka to jak odruch Pawłowa.
  Ale nie żeby podać rękę, tylko żeby odebrać kopertę

 • frankyy

  Oceniono 19 razy 15

  Panie karczewski wasz cały rząd razem ze swoim furerem z Nowogrodzkiej może podać rękę nie tylko Urbanowi ale i Kim Dzong Unowi bo w taką stronę zmierzacie...
  Zawoalowana krytyka Pawłowicz i Tarczyńskiego po 3 latach swobodnego plucia jadem???

 • viaac

  Oceniono 17 razy 13

  Słabo to brzmi w zestawieniu z lawiną gnojówki jaka się wylała na opozycję i wszystkich niezadowolonych z rządu PiS. Taki mały, kolorowy kwiatek pośrodku morza nieczystości. Efekt ocieplania wizerunku? Nie kupuję tego.

 • kotprezesa

  Oceniono 18 razy 12

  Wzruszyłem się....
  Byłem dla niego niesprawiedliwy, bo miałem go za cynicznego skuwrysyna.
  Ja płaczę...

 • iremus

  Oceniono 11 razy 9

  Pomijając wyciąganie rąk stwierdzam że do tego "doktora" nigdy bym nie poszedł jako pacjent.
  Takim ludziom nie ufam w żadne słowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX