Policjanci mieli pilnować domu Zielińskiego. "Brudziński chce wyjaśnień w trybie pilnym"

- Joachim Brudziński polecił ministrowi Zielińskiemu wyjaśnienie tej sytuacji w trybie pilnym - powiedział w programie "Fakt Opinie" wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker. Chodzi o informacje, jakoby suwalska policja otrzymywała od Zielińskiego nietypowe zadania.

Posłanka PO Bożena Kamińska złożyła w Sejmie interpelację, by MSWiA zainteresowało się rzekomymi poczynaniami wiceministra tego resortu Jarosława Zielińskiego w Suwałkach i okolicy.

Później na sejmowej mównicy powtórzyła apel, powołując się na list od suwalskich policjantów, według których od trzech lat pilnują posesji Zielińskiego i "przebierają się w garnitury, zakładają okulary i udają, że są Służbą Ochrony Państwa, podczas uroczystości, w których bierze udział pan wiceminister Zieliński".

Suwalska policja zaprzecza takim oskarżeniom, wskazując, że wiceminister Jarosław Zieliński nigdy nie wykorzystywał funkcjonariuszy żadnej ze służb do promocji własnej osoby. Natomiast policjanci przy posesji Zielińskiego to funkcjonariusze, którzy prowadzą kontrole samochodowe - niedaleko jest granica z Litwą.

Wiceszef MSWiA: Brudziński polecił wyjaśnienie sytuacji w trybie pilnym

Na razie interpelacja Kamińskiej przepadła (prezydium Sejmu nie nadało jej biegu), ale mimo tego oraz mimo stanowiska policjantów, do sprawy w programie "Fakt Opinie" odniósł się kolega Zielińskiego z resortu, wiceminister Paweł Szefernaker.

Szefernaker wskazywał, że choć są to na razie tylko informacje medialne, to w MSWiA zalecono wyjaśnienie sprawy.

Minister Joachim Brudziński polecił ministrowi Zielińskiemu wyjaśnienie tej sytuacji w trybie pilnym. Myślę, że będzie ona w tym trybie wyjaśniona. To musi być wyjaśnione jak najszybciej

- oznajmił Szefernaker w rozmowie z Agnieszką Burzyńską z "Faktu".

Więcej o:
Komentarze (117)
Policjanci mieli pilnować domu Jarosława Zielińskiego. "Brudziński chce wyjaśnień w trybie pilnym"
Zaloguj się
 • megaxs

  Oceniono 45 razy 45

  Pisiory koszmarny mają ten tydzień, jak nie urok, to sraczka. A tu jeszcze 3 dni zostały, ciekawe co jeszcze spie...

 • marc.pl

  Oceniono 40 razy 40

  Policjanci pilnując domu tego pisowskiego wieprza mogą z nudów ciąć bibułkę na konfetti - on tak lubi jak go obsypują konfetti.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 35 razy 35

  O zgrozo, co za morda! Te świńskie oczka w nalanej twarzy, ta fryzura "pod górkę", to potworne podgardle - jak gdyby wehikułem czasu z głębokiego PRL-u przeniesiony typowy partyjny "działoc" szczebla najwyżej powiatowego.

 • polakadam

  Oceniono 33 razy 31

  Ten Zieliński to wyjątkowo antypatyczny przygłup. Nawet jak na pisowskie standardy.

 • lodzermensz1

  Oceniono 29 razy 29

  Robią sobie jaja! Minister Brudziński polecił wiceministrowi Zielińskiemu by ten wyjaśnił nieprawidłowości o jakich donoszą media, związane z ministrem Zielińskim:
  <<Minister Joachim Brudziński polecił ministrowi Zielińskiemu wyjaśnienie tej sytuacji w trybie pilnym>>
  A całą informację przekazuje macher od propagandy w internetach.
  Co ma Zieliński wyjaśniać? Kto doniósł mediom?

 • synanki

  Oceniono 32 razy 28

  ten tępy pisowski cymbał sam powinien pilnować worków po cemencie w kanciapie na budowie.

 • fctheduck

  Oceniono 29 razy 27

  Pisiorom wszystko się wali, ogólna panika, pożar w burdelu, strach, bo kończy się rumakowanie i pojawia realne widmo wieloletniej odsiaki...

 • ochujek

  Oceniono 25 razy 25

  Same tchórze w tym PiS? Żaden bez obstawy nie potrafi się samodzielnie wysiusiać. Prezes z pistolecikiem, otoczony gorylami. Lokalny kacyk próbuje go naśladować

 • earthboundmisfit

  Oceniono 23 razy 23

  Kolejna afera, o której odpowiedzialny za resort minister dowiaduje się z mediów, bo przecież "państwo działa"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX