Marek Chrzanowski, były szef KNF, zawieszony przez Andrzeja Dudę w Narodowej Radzie Rozwoju

Przez aferę KNF Marek Chrzanowski utracił zaufanie prezydenta. Andrzej Duda zawiesił członkostwo byłego szefa KNF w Narodowej Radzie Rozwoju.

Afera KNF toczy się dalej. We wtorek "Wyborcza" napisała o tym, że Leszek Czarnecki, miliarder, właściciel banków, oskarżył szefa KNF Marka Chrzanowskiego o próbę przekupstwa. Jeszcze tego samego dnia, Chrzanowski złożył dymisję, którą przyjął premier Mateusz Morawiecki.

Marek Chrzanowski zawieszony w Narodowej Radzie Rozwoju

Jak dowiedziało się radio RMF FM, Andrzej Duda właśnie zawiesił członkostwo Marka Chrzanowskiego w Narodowej Radzie Rozwoju. 

Narodowa Rada Rozwoju to gremium doradcze prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. jej członkowie pełnią rolę ekspertów, którzy pracują nad rozwiązaniami strategicznymi dla państwa. 

Afera KNF. O co chodzi?

W marcu Marek Chrzanowski, szef Komisji Nadzoru Finansowego, organu nadzorującego rynek finansowy w Polsce, spotkał się z Leszkiem Czarneckim. To jeden z bardziej znanych polskich bankierów. Jest właścicielem m.in Getin Noble Banku i Idea Banku. Spotkanie zostało potajemnie zarejestrowane przez Leszka Czarneckiego. 

Marek Chrzanowski, jak ma wynikać z nagrań, miał złożyć Czarneckiemu ofertę korupcyjną w zamian za przychylność wobec jego banków. Propozycja miała polegać na tym, że Czarnecki zatrudni w swoim banku prawnika, do którego trafi określona kwota. Chodziło o około 40 tysięcy złotych.

O całej aferze związanej z KNF, więcej dowiesz się z tego tekstu.

Więcej o: