Poranna rozmowa Gazeta.pl z Leszkiem Balcerowiczem (15.11.2018)

Czy afera KNF ma drugie dno? Na to pytanie odpowiedział w czwartkowej rozmowie z Gazetą.pl Leszek Balcerowicz. Były minister finansów uważa, że to znacznie poważniejsza afera niż w przypadku Rywina.

Leszek Balcerowicz rozmawiał dziś m.in. o głośnej w ostatnich dniach aferze w Komisji Nadzoru Finansowego. Jej szef, Marek Chrzanowski, miał złożyć Leszkowi Czarneckiemu propozycję korupcyjną.

Leszek Balcerowicz w Gazeta.pl o aferze w KNF

Były minister finansów powiedział w rozmowie z Gazetą.pl, że obecna afera jest po pierwsze znacznie poważniejsza niż afera Rywina, ponieważ mamy do czynienia z instytucją państwową, a nie osobą prywatną. Po drugie, Balcerowicz przypomniał, że teraz nie powołano również komisji śledczej. A ta, jego zdaniem, powinna być.

W o wiele mniej poważnych sprawach były powoływane komisje śledcze, więc dlaczego nie teraz? Postawa PiS pokaże jak partia podchodzi do tej sprawy. Wcześniej zawsze popierali komisje, gdy chodziło o opozycję

- mówił były minister.

Dodał, że w sprawie dokładnie trzeba będzie również przyglądać się temu, jak prokuratura i CBA będą zajmowały się sprawą afery w KNF.

Więcej o:
Komentarze (203)
Leszek Balcerowicz w Gazeta.pl o aferze KNF. "To poważniejsza afera niż w przypadku Rywina"
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 62 razy 44

  PiS nie pozwoli by ktoś poza swojakami grzebał w tej sprawie. Cała wierchuszka tej partii jest umoczona. Ograniczą straty do Chrzanowskiego, może jeszcze kogoś poświęcą, ale sprawę wyciszą. Przegrana w wyborach zaprowadzi ich do pierdla na podstawie przepisów które sami wprowadzili. Wyposażyli prokuraturę w takie uprawnienia, że w cudzych rękach jest dla nich jak topór katowski.

 • krynolinka

  Oceniono 52 razy 36

  Marszałek Bielan (w Radiu ZET) : Kto rekomendował Chrzanowskiego? Nie mam takiej wiedzy, trzeba pytać osób, które go zgłaszały na to stanowisko. W Senacie zapewne Grzegorz Bierecki tę kandydaturę zgłaszał, ale nie ma w tym nic dziwnego. Jest szefem Komisji Finansów Publicznych.
  Ciekawa sugestia..A może właśnie drugie dno.

 • art4tiger

  Oceniono 38 razy 30

  To jest największa afera III RP.
  Opozycjo: ciągnij sprawę z pieniędzmi ze SKOKów. PIS ma 60-70 milionów lewej kasy ze SKOKów. Pytaj skąd senator PIS ma 60 milionów podejrzanych pieniędzy. Idź tropem pieniędzy.

 • szoszan

  Oceniono 41 razy 27

  PiS nie pozwoli na powstanie tej komisji,bo im się narracja załamała,powietrze uszło i stracili wiarygodność
  Polacy powinni zażądać doposażenia szkół przedszkoli,kolei, komisariatów i szpitali,ćw pod pomnikiami,które władza stawia zostawić stare buty i reprodukcje kartek z PRL
  PiS do spółki z kościółkiem chce oskubać raczkującą klasę średnią,tylko naiwni pryszczaci młodziankowie myślą, że za patriotyczne harce się załapią do koryta.

 • inz.morszczuk

  Oceniono 31 razy 23

  Pomyślcie co by było, gdyby nie było wolnych mediów takich jak np: Gazeta Wyborcza czy TVN.
  NIC BYŚMY NIE WIEDZIELI.
  PIS wszystko by zamiótł pod dywan.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 25 razy 19

  Przede wszystkim, o tym powinni wszyscy krzyczeć na każdym kroku. Cała opozycja, cała postępowa prasa i portale internetowe. Powinno się zrobić straszny szum na wielu płaszczyznach. Tymczasem nikogo chyba nie obeszło, że uprawiany jest państwowy bandytyzm pt "jak przejąć prywatny bank za złotówkę".

 • inz.morszczuk

  Oceniono 29 razy 19

  Uważajcie Polacy, państwo PIS robi Was cały czas w balona.
  Wam daje 500+, a swoim członkom 50000+ (i to z waszej kieszeni).
  TA PARTIA JEST OPARTA NA KŁAMSTWIE.

 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 18

  W o wiele mniej poważnych sprawach były powoływane komisje śledcze, więc dlaczego nie teraz? "Postawa PiS pokaże jak partia podchodzi do tej sprawy. Wcześniej zawsze popierali komisje, gdy chodziło o opozycję"
  -----
  W tym przypadku tego NIE uczynią , bo TA afera 'leży’ chroniona POD ICH W ŁASNYM PARASOLEM.

 • kajetan907

  Oceniono 19 razy 17

  Już tam towarzysz Ziobro zadba o to żeby ukręcić łeb sprawie mam nadzieje że media nie zależne od PISowskiej mafii nie odpuszczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX