Poranna rozmowa Gazeta.pl z Leszkiem Balcerowiczem (15.11.2018)

Czy afera KNF ma drugie dno? Na to pytanie odpowiedział w czwartkowej rozmowie z Gazetą.pl Leszek Balcerowicz. Były minister finansów uważa, że to znacznie poważniejsza afera niż w przypadku Rywina.

Leszek Balcerowicz rozmawiał dziś m.in. o głośnej w ostatnich dniach aferze w Komisji Nadzoru Finansowego. Jej szef, Marek Chrzanowski, miał złożyć Leszkowi Czarneckiemu propozycję korupcyjną.

Leszek Balcerowicz w Gazeta.pl o aferze w KNF

Były minister finansów powiedział w rozmowie z Gazetą.pl, że obecna afera jest po pierwsze znacznie poważniejsza niż afera Rywina, ponieważ mamy do czynienia z instytucją państwową, a nie osobą prywatną. Po drugie, Balcerowicz przypomniał, że teraz nie powołano również komisji śledczej. A ta, jego zdaniem, powinna być.

W o wiele mniej poważnych sprawach były powoływane komisje śledcze, więc dlaczego nie teraz? Postawa PiS pokaże jak partia podchodzi do tej sprawy. Wcześniej zawsze popierali komisje, gdy chodziło o opozycję

- mówił były minister.

Dodał, że w sprawie dokładnie trzeba będzie również przyglądać się temu, jak prokuratura i CBA będą zajmowały się sprawą afery w KNF.

Więcej o: