Ziobro zarzuca, że nie ma nośnika z nagraniem ws. afery KNF. Giertych: Mam na to potwierdzenie

Zbigniew Ziobro zarzucał Romanowi Giertychowi, że nie złożył nośnika z nagraniem z afery KNF. - To opóźnia czynności procesowe - mówił minister. Tymczasem Giertych zapewnia, że nośnik złożył już we wtorek i ma na to potwierdzenie prokuratury.

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro komentował w rozmowie z Danutą Holecką sprawę afery KNF. Krytykował on Romana Giertycha (choć bez wymieniania nazwiska), który jest pełnomocnikiem Leszka Czarneckiego, właściciela Getin Noble Bank.

- Potrzebujemy współpracy ze strony tych, którzy dysponują oryginalnymi urządzeniami [na których nagrano rozmowę Marka Chrzanowskiego z Czarneckim - red.]. One niestety dalej nie zostały nam dostarczone - mówił minister na antenie TVP Info.. 

- To niedobrze, bo to opóźnia czynności procesowe w tej sprawie i budzi znaki zapytania co do woli szybkiego wyjaśnienia sprawy

- mówił.

Giertych: Nośnik złożyliśmy wczoraj

- Z uporem zwracam się do pełnomocnika zawiadamiającego, by dostarczył jak najszybciej wszystkie te nośniki. Jeśli tam było również urządzenie nagrywające obraz, nie tylko dźwięk, to będziemy mogli ocenić wiarygodność tej relacji - powtórzył Ziobro.

Do słów Ziobry ustosunkował się Giertych i zapewnił, że złożył nośnik z nagraniem we wtorek. "Pan Prokurator Generalny apeluje do mnie, abym złożył nośnik z nagraną taśmą rozmowy w KNF" - napisał na Twitterze.

"Nośnik złożyliśmy wczoraj (wraz z drugim zawiadomieniem). Mam na to potwierdzenie przyjęcia zawiadomienia wraz z nośnikiem podbite wczoraj przez Prokuraturę Generalną" - zapewnił.

Wysłaliśmy do Prokuratury Krajowej pytania ws. złożenia nośnika danych z nagraniem i czekamy na odpowiedź. 

Afera w KNF - to trzeba wiedzieć:

Gościem Piotra Maślaka w Poranku Gazeta.pl będzie w czwartek Leszek Balcerowicz, były minister finansów. Początek rozmowy o go.dz 8.30 na żywo w Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (553)
Giertych odpowiada na oskarżenia Ziobry. "Nośnik złożyliśmy wczoraj"
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 164 razy 160

  Piasecki: Czy to dobrze ze pan Ziobro osobiście objął nadzorem to śledztwo?
  Sasin: Oczywiście
  Piasecki: Czy zna Pan przypadki żeby taki nadzór pomógł śledztwu?
  Sasin: Oczywiście
  Piasecki: A jakie to przypadki?
  Sasin: Nie pamietam

 • fakiba

  Oceniono 130 razy 122

  Zero nie wie co w jego prokuraturze się dzieje albo pali głupa , stawiam na to drugie

 • chi-neng

  Oceniono 85 razy 81

  Gangsterskie metody Zbycha są nam wszystkim znane z dawien dawna...Obnaża swoją wredną naturę i osobowość , jak zwykle, metodami i instrumentami, którymi operował od zarania; już i na studiach w szkole...

 • grzegorz_jurkiewicz

  Oceniono 74 razy 72

  jeszcze dalej Zbynio brnie w kłamstwa, że nie ma nośnika z nagraniem, cała Polska słyszała nagranie tylko nie on, paranoja i ciężka choroba tego człowieka

 • misiek1959

  Oceniono 75 razy 71

  Chyba lepiej, żeby Zero czytał Gazetę Wyborczą, bo z niej więcej się dowie co się dzieje w jego resorcie, niż od swoich podwładnych.

 • darek655

  Oceniono 67 razy 63

  Zero i prawdomówny Mateuszek mataczą.

 • glencok

  Oceniono 62 razy 58

  A mnie bardziej od szefa KNF interesuje kto go wysłał z tą informacją? Bo chyba on sam z siebie nie stwierdził że "kupi sobie bank"? Kto decydował w tej aferze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX