"Tusk nie sonduje, Tusk wraca do polskiej polityki". Kwaśniewski widzi sens w jego powrocie

Aleksander Kwaśniewski jest przekonany, że Donald Tusk wraca do polskiej polityki, a świadczy o tym jego aktywność w ostatnim czasie. Zdaniem byłego prezydenta, powrót Tuska "ma sens" i "byłby wartością".

Donald Tusk podczas oficjalnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości na pl. Piłsudskiego w Warszawie stał na scenie w piątym rzędzie. Między innymi za minister edukacji Anną Zalewską, szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską czy ministrem kultury i dziedzictwa narodowego oraz wicepremierem Piotrem Glińskim. 

Sprawę skomentował były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. - Jest Polakiem, byłym premierem rządu polskiego, dzisiaj przewodniczącym Rady Europejskiej i w tej roli jego miejsce było niewątpliwie w Warszawie. Żałuję, że nie zostało to docenione. Nie został powitany, został ustawiony w jakimś dalszym rzędzie, a to ciągle jest wysoki przedstawiciel Europy, Unii Europejskiej, w której jesteśmy - mówił w "Faktach po Faktach".

Kwaśniewski ocenił, że gdyby Jean-Claude Juncker przyjechał na obchody, nie skierowano by go do piątego rzędu. 

Tusk nie sonduje, Tusk podjął decyzję. Tusk wraca do polskiej polityki po prostu. Chyba nie zostawia szczególnych złudzeń. Oczywiście on nie musi dzisiaj decydować. Będzie czas na decyzje. Wiele będzie zależało od wyników wyborów parlamentarnych

- mówił Kwaśniewski. Dodał, że Tusk "w jakimś sensie tą aktywnością sam sobie buduje pułapkę". - Dlatego że wzbudza duże oczekiwania społeczne i jak te oczekiwania będą naprawdę bardzo wysokie, to trudno będzie powiedzieć: "nie, ja jednak się rozmyśliłem, nie chcę, cofam się" - powiedział.

Były prezydent nie miał wątpliwości co do tego, że powrót Tuska "ma sens" i "byłby wartością". - Czy wyborcy mu na tyle zaufają, żeby powierzyć mu najważniejsze stanowisko w państwie? To już rzecz otwarta - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (185)
"Tusk nie sonduje, Tusk wraca do polskiej polityki". Kwaśniewski widzi sens w jego powrocie
Zaloguj się
 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 34 razy 26

  Czy wszyscy dobrze sie bawia,
  patrzac, jak plujki Szchermachera
  wiją sie bezradnie w szambie na dnie forum?

 • tigr

  Oceniono 37 razy 23

  Klase Tuska doceni historia. Tego nawet pis nie zmieni. Po kaczynskim i jego klakierach zostanie nam tylko historyczny kac.

 • czechy11

  Oceniono 30 razy 18

  Ktoś musi zrobić porządek ze złodziejska mafia PiS. Ostatnie dni pokazały jak ważna dla przyszłości Polski jest to sprawa.

 • farsizm

  Oceniono 28 razy 18

  Tusk usiadł w tylnym rzędzie, posiedział godzinkę i z tego tylnego rzędu w 2 dni cały rząd wydymał. Już leżą, a dopiero się zaczyna...

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 27 razy 17

  Tusk już niejednokrotnie pokazał klasę europejskiego polityka.
  Dla pisiorów - ostatnio zrobił to na komisji wasserwanny :)

 • ochujek

  Oceniono 29 razy 17

  Panika w szeregach PiS. Afera goni aferę. Faszyści gardłują by ich szanować. Tchórzliwy prezes gryzie się z myślami skąd brać zaufanych ludzi. Wybory miały być bułką z masłem, a wyszły cienko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX