Kolejny wątek w aferze KNF. Kowalczyk trafił do Plus Banku z rekomendacji Chrzanowskiego

Nowy wątek w sprawie afery KNF. Jak się okazuje, prawnik Grzegorz Kowalczyk odnalazł się w radzie nadzorczej Plus Banku, należącego do Zygmunta Solorza - informuje "Gazeta Wyborcza". Trafił tam dzięki rekomendacji Marka Chrzanowskiego, co potwierdził rzecznik Polsatu.

Postać prawnika Grzegorza Kowalczyka pojawiła się w ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" nagraniach z rozmowy byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego z miliarderem Leszkiem Czarneckim, właścicielem m.in. Getin Noble Banku.

To właśnie zatrudnienie Kowalczyka w Getinie sugerował Chrzanowski. Jak ustaliła "GW" Kowalczyk od lipca 2018 roku zasiada w radzie nadzorczej Plus Banku należącego do Zygmunta Solorza. Jak tam trafił? Dzięki rekomendacji Chrzanowskiego, co potwierdził rzecznik Polsatu.

W oświadczeniu, które publikują media, Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu, pisze:

W celu zapewnienia pełnej transparentności działań banku, właściciel, jak i przedstawiciele Rady Nadzorczej wyrazili pełną chęć i gotowość do współpracy z urzędem, jakim jest Komisja Nadzoru Finansowego, w tym między innymi poprzez wyznaczenie przez KNF swojego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej banku. Przewodniczący KNF rekomendował pana Grzegorza Kowalczyka

Nie wiadomo jednak, kiedy doszło do rekomendacji Kowalczyka: jeszcze przed czy po rozmowie z Czarneckim z 28 marca.

Dziś rano do siedziby KNF weszli agenci CBA. Jak informował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, funkcjonariusze mają zabezpieczyć dokumentację na potrzeby śledztwa. Nadal nie wiadomo, kto będzie nowym szefem Komisji Nadzoru Finansowego, po tym, jak do dymisji podał się Chrzanowski.

Afera w KNF - to trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (417)
Afera KNF. Grzegorz Kowalczyk w Plus Banku. "Rekomendował go przewodniczący KNF"
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 179 razy 167

  I nie ma to nic wspólnego z tym, że Polsat ostatnio jest bardziej propisowski.

 • matatjahu

  Oceniono 113 razy 101

  już teraz wiadomo, dlaczego polsat stał się przyjazną stacją dla rządu dojnej zmiany. pani gawryluk już parę razy była dość przyjazna dla polityków piskomuny... czyżby pis dogrzebał się do teczek właściciela całej grupy polsat?

 • wpac

  Oceniono 104 razy 94

  Ważne czy przed kupnem Netii. Polsat z obiektywnej telewizji zrobił się bardzo pisowski. Wiem że koncesję trzeba odnowić, mogą zabrać bank albo Plusa, ale Solorz poddał się bez walki. Dobrze, że Pisiorki mogą naskoczyć na pukiel TVN. Raz próbowali, po jednym telefonie z Departamentu Stanu uciekli do budy.

 • maaac

  Oceniono 96 razy 86

  Członek Rady nadzorczej poza tym że pobiera pensję ma jeszcze prawo głosu. Jakim prawem KNF wsadzał swojego przedstawiciela do rady nadzorczej prywatnego banku? Jeżeli chodziło o transparentność wystarczyło zapraszanie KADROWEGO pracownika KNF na zebrania rady nadzorczej. Człowieka który by tylko słuchał i nie dostawał za to wypłaty poza tą z KNFu. Innymi słowy Solorz przyznał się ze padł ofiarą szantażu.

 • czarna_zoska

  Oceniono 77 razy 69

  Nawet trolle zamurowalo :)))) PO nie bylo, idealne ale bylo najlepszym co moglo być. PiS to ewidentny uklad mafijny.

 • topoco

  Oceniono 78 razy 68

  Bajarz Mateusz dawał pod 100.000 synalkowi Rysia Czarneckiego ( tego z PIS) ale ten nie chciał się męczyć bo to nie stawka dla DOJNEJ ZMIANY.
  W PIS jak u bonobo wszyscy dają wszystkim

 • chi-neng

  Oceniono 70 razy 60

  No wiec , stwierdzam juz nie wiem po raz ktory; ze MOJA INTUICJA JEST NIEZAWODNA:).

  Przed poludniem pisalam, ze jakos jest mi trudno wierzyc temu co twierdzil Kowalczyk w swoim 'pierwszym twierdzeniu; podobno nie mogl zroumiec, dlaczego jego nazwisk w mediach jest kojarzone z Chrzanowskim?.

  Mamy wyjasnienie DLACZEGO:).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX