Chrzanowski przyszedł dzisiaj do KNF. Miał dostęp do ważnych dokumentów? Komentarz urzędu

RMF FM podaje, że Marek Chrzanowski, choć nie jest już szefem KNF, przebywał dzisiaj w siedzibie instytucji. Śledczy nieoficjalnie mówią stacji, że sytuacja nie powinna zaistnieć, ponieważ Chrzanowski mógł mieć dostęp do kluczowych dokumentów. KNF zapewnia, że wszystkie dostępu mu odebrano.

Były już szef KNF od kilku godzin jest w siedzibie urzędu i może mieć dostęp do wszystkich dokumentów - podało dzisiaj RMF FM. Stacja poprosiła o komentarz śledczych. Ci nieoficjalnie twierdzą, że "to skandal".

Były prokurator: Pewne rzeczy mogą zostać utracone

Zaskoczony sytuacją jest też były prokurator Janusz Kaczmarek. - To nie szef KNF-u, którego tak de facto śledztwo dotyczy, powinien być w tym gabinecie pierwszy, tylko służby powinny zabezpieczyć ten gabinet, dokonać zatrzymania określonych dokumentów. Trzeba zakładać, że pewne rzeczy mogą zostać utracone - stwierdził były śledczy. Po godzinie 13 RMF FM podało, że CBA wkroczyło do siedziby KNF w celu zabezpieczenia dokumentacji.

KNF tłumaczy

Zwróciliśmy się w tej sprawie do KNF. Rzecznik zapewnił nas, że Marek Chrzanowski co prawda został odwołany z funkcji, ale "pozostaje w stosunku pracy z urzędem do końca roku". Przewodniczący miał się pojawić w celu dostarczenia odwołania podpisanego przez premiera. Urząd zapewnił Gazeta.pl, że Chrzanowski "Nie ma dostępu do żadnych dokumentów, wszystkie dostępy elektroniczne do kont, e-maili, komputerów zostały odcięte".

Więcej o:
Komentarze (182)
Chrzanowski przyszedł do KNF. "Nie ma dostępu do dokumentów"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 84 razy 80

  I co panie Ziobro , to jest to "intensywne śledztwo pod pana nadzorem" ?
  Zacieramy ślady ? Czy może Tusk zostanie wezwany na przesłuchanie ?

 • remo29

  Oceniono 67 razy 63

  Ale kombinują chjuki, żeby jak najmniej wpadło w niepowołane ręce, popłoch jak w wiosce Smerfów.

 • jxl82

  Oceniono 59 razy 51

  Pytanie jest też takie- "Ile Pis będzie kosztowało milczenie pana Chrzanowskiego?"

 • pawel_zet

  Oceniono 47 razy 43

  No cóż. Dowody zostały zniszczone. KNF (czyli PiS) podjął kroki odwetowe wobec Czarneckiego wpisując Idea Bank na listę ostrzeżeń publicznych. To jest jakaś republika bananowa? Czy to się dzieje naprawdę?

 • rybka9915

  Oceniono 47 razy 43

  Farsa to delikatne okreslenie na pisbolszewickie lajdactwa korupcyjne. To scierwo ziebro lekarzy czy tez "zbrodniarzy" koszulkowych o 6 rano napada, a pisbolszewickiemu zlodziejowi udogadnia zacieranie sladow.
  Te imbecyle z cba pewno chrzanowskiemu do pomocy scierwiak ziebro wyslal, co by "robota" sprawniej poszla.

 • cozano

  Oceniono 34 razy 32

  Kto by się przejmował jakimiś procedurami, najważniejsze jest zatarcie śladów, a potem powie się, że tak właściwie nic się nie stało. W razie co zgoni się na innych, PiS ma już w tym rutynę.

 • sector23

  Oceniono 34 razy 30

  Ależ oczywiście, że teraz rozpocznie się intensywne śledztwo.... w wyniku, którego zostanie dowiedzione, że za wszystkim stały PRL-owskie służby, jest to prowokacja opozycji i powtórka ukartowanego "grudniowego zamachu stanu", a sznurki pociągali Tusk za pieniądze Sorosa.
  Chce się ktoś założyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX