Prawicowi publicyści komentują aferę KNF. "Dobra Zmiano, pilnuj się bardziej niż kiedykolwiek"

Prawicowi publicyści zauważyli aferę KNF. Wśród komentarzy nie brakuje słów oburzenia, ale też rad dla obozu rządzącego.

Afera KNF to dziś najgłośniejszy temat w polskich mediach. Jak na doniesienia "Gazety Wyborczej" zareagowali prawicowi publicyści? Zdania na temat rozmowy pomiędzy Leszkiem Czarneckim i Markiem Chrzanowskim są podzielone.

Piotr Zaremba o aferze KNF: Zobaczyliśmy wycinek wojny potworów pod dywanem

Jedną z osób, która skomentowała aferę KNF był Piotr Zaremba, publicysta Tygodnika wSieci, który zwrócił uwagę na sposób narracji, jaki prowadzi w tej sprawie telewizja publiczna. Przypomnijmy, że informacja na temat dymisji szefa KNF znalazła się dopiero na czwartym miejscu we wtorkowym wydaniu "Wiadomości TVP", a Leszka Czarneckiego nazwano w nim współpracownikiem SB. Zaremba zauważył także, że rozmowa pomiędzy Leszkiem Czarneckim i Markiem Chrzanowskim to skandal, bez względu na to, o jakich kwotach była mowa. Swoją opinię na temat afery KNF Zaremba opublikował na Facebooku.

Nie jest to obrona Czarneckiego, myślę, że zobaczyliśmy w sumie jakiś wycinek wojny potworów pod dywanem. Ale nagrane słowa szefa KNF, nawet bez tej mitycznej sumy, to jeden wielki SKANDAL! Już samo spotkanie było skandalem. Ale ważniejsze są dla telewizji państwowej rutynowe informacje o zbrojeniowych rozmowach z USA, a wieści z komisji badającej wyłudzenia VAT mają oczywiście wywołać wrażenie, że afery to tylko czasy PO.

- napisał dziennikarz Tygodnika wSieci.

Jacek Karnowski o aferze KNF: Starannie rozpisany scenariusz medialno-biznesowy

O aferze KNF czytamy także na łamach portalu wPolityce. Jacek Karnowski ocenił, że "Marek Chrzanowski nie powinien rozmawiać bez świadków i w sytuacji półprywatnej z ludźmi pokroju Leszka Czarneckiego" i że za ten błąd należała mu się dymisja. Publicysta uważa także, że brak jest dowodów na żądanie łapówki przez Marka Chrzanowskiego, a uwypuklanie tego wątku w przekazach medialnych jest realizacją "starannie rozpisanego scenariusza medialno-biznesowego". W ostatnich słowach swojego komentarza ostrzega i radzi politykom obozu rządzącego: "Pamiętaj o tym, Dobra Zmiano, i pilnuj się bardziej niż kiedykolwiek. Są ludzie, z którymi nigdy nie należy rozmawiać, którzy dopuszczeni zbyt blisko, zawsze wyciągną nóż. Choćby mikrofonowy".

Rafał Ziemkiewicz o aferze KNF: "HGW czy Adamowicz muszą mówić: ale frajer!"

Krótki komentarz na temat afery KNF opublikował na Twitterze pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz. "Szef KNF w zasadzie jest nieusuwalny, a kadencja kończyła mu się w 2021. Hanna Gronkiewicz-Waltz czy Adamowicz patrząc na niego muszą mówić: ale frajer!" - pisze współzałożyciel stowarzyszenia Endecja.

Przypomnijmy, że informacja o rozmowie pomiędzy Leszkiem Czarneckim, właścicielem banku Getin Noble Bank oraz Markiem Chrzanowskim, dzisiaj byłym już przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, obiegła Polskę we wtorek 13 listopada. Jak twierdzi bankowiec, szef KNF zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł.

Tomasz Siemoniak w Gazeta.pl: 'Afera KNF to sytuacja bezprecedensowa. Boję się tego, co PiS z tym zrobi"

Więcej o:
Komentarze (278)
Prawicowi publicyści komentują aferę KNF. "Dobra Zmiano, pilnuj się bardziej niż kiedykolwiek"
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 183 razy 173

  Karnowski już tak przesiąkł pisowską nowomową , że gdyby Sasin pukał mu matkę, twierdziłby że napełnia ją miłością.

 • zd46

  Oceniono 113 razy 109

  PiS od wygranych wyborów w 2015 roku, na tajnych naradach pewnie ustalił, „PRZEJMUJEMY CAŁĄ” Polskę i to w każdym szczególe a dla „ciemnego ludu” powiemy, że to repolonizacja. Do działań zachęcono okrzykiem, pewnie emitowanym przez samego Brudzińskiego: „wszystkie ręce na pokład, razem z tymi lepkimi”, jednak bez środków finansowych tego typu akcja byłaby niemożliwa. Obudzono drzemiącą korupcję. Sięgnięto po pokrętne sposoby przejmowania prywatnych banków. SKOKI wyczerpały swoje zasoby nielegalnie wyprowadzając ponad 4 mld zł, które dopłaciło państwo, samo PKO BP wraz z repolonizowanym PeKaO, tego nie uciągną, spółki skarbu państwa są już na „bezdechu” a więc sięgnięto po prywatne banki i to nawet przy pomocy samej KNF-u. Tak będzie wyglądał "korupcyjny wykup" mediów prywatnych a do tego będzie potrzeba duuuużo banków państwowych. PiS nie "polonizuje", PiS SKUPUJE na własność cała Polskę i to za pieniądze Polaków.

 • jael53

  Oceniono 85 razy 83

  Rada, żeby "bardziej się pilnować" jest nader nie na czasie - apetyt albowiem rośnie w miarę żarcia; a że cała ta ferajna przez 3 lata rozpuściła się, jak dziadowski bicz, to na pewno się teraz nie zdyscyplinuje. Zanadto uwierzyli, że im nie tylko wolno więcej, ale że im wolno wszystko.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 83 razy 79

  Zdaniem niejakiego Karnowskiego, podającego się za dziennikarza, nie powinien Chrzanowski rozmawiać bez świadków z ludźmi pokroju Czarnieckiego. Interesująca konstatacja tytana intelektu. Zapewne wynika z tego, że jedyną szarą komórkę, którą mają wspólnie z bratem, miał w trakcie tworzenia powyższych wynurzeń akurat ten drugi.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 64 razy 64

  Jak to "pilnuj się" ..? To jest kompromitacja tego ugrupowania, rząd powinien podać się do dymisji!
  Kto zarządza KNF? Mianowany przez Szydło Chrzanowski, człowiek Adama Glapińskiego, bankowca ze "starego zakonu PC" (Porozumienie Centrum - pierwsza partia Kaczyńskich, za jej czasów Kaczyńscy zagarnęli pierwsze grube pieniądze w trudnym okresie transformacji lata 90-te. To wówczas pokłócili się z Wałęsą - który odkrył pazerność Kaczyńskich na władzę i pieniądze i wkrótce odsunął ich od siebie - za co Jarek mści się po dziś dzień) Adam Glapiński jest natomiast podwładnym Kaczyńskiego. Kółko się zamyka tradycyjnie w tym samym miejscu.

 • jerry9

  Oceniono 70 razy 64

  poziom refleksji Zimkiewicza zaiste rzuca na kolana. Przenikliwy intelektualista

 • arche556

  Oceniono 56 razy 56

  Panie Ziemkiewicz, według pana, to jedyną winą Chrzanowskiego jest to, że dał się złapać? Pasujesz pan do dobrej zmiany. To im (wam) się należy?

 • roro1000000

  Oceniono 53 razy 47

  tak, sady tez powinny byc pisu wtedy juz bedziecie krasc na potęgę! ten koleś został mianowany na to stanowisko przez grubą rybę/ widac ze jest młody/,posłuzono sie nim..za tym stoją grube ryby

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX