Bartosz Marczuk zostanie kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka? "Wizerunkowo to będzie dobre"

Bartosz Marczuk zostanie kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka - informuje "Super Express".

Jak informuje "Super Express", Bartosz Marczuk jest najpoważniejszym kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka. Tydzień temu Bartosz Marczuk złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Bartosz Marczuk kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka?

- Dostał propozycję i z tego, co wiem, zgodził się. Bartek kojarzył się do tej pory z kwestiami prorodzinnymi, zajmował się 500 plus, więc wizerunkowo to będzie dobre i dla niego, i dla rządu. Szkoda, że od razu o nim nie pomyślano, tylko kilka razy głosowano nad rzecznikiem, a efekt był taki, że go nie wybraliśmy - powiedział w rozmowie dla "Super Ekspresu" anonimowy informator.

"Puls Biznesu" poinformował, że Bartosz Marczuk obejmie funkcję wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, gdzie ma być odpowiedzialny za wdrożenie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Trudności z wyborem Rzecznika Praw Dziecka. To już trzecia próba

Przypomnijmy, że w kolejnym tygodniu Sejm podejmie kolejną próbę powołania nowego Rzecznika Praw Dziecka. Będzie to już trzecia próba.Ostatnią kandydaturę odrzucił Senat - chodziło wówczas o osobę Agnieszki Dudzińskiej, którą poparł Sejm, ale gdy przyszło do głosowania w Senacie, za jej kandydaturą głosował tylko jeden senator. We wrześniu tego roku odbyło się także sejmowe głosowanie, podczas którego żaden z kandydatów na Rzecznika Praw Dziecka nie otrzymał odpowiedniej ilości głosów. Kandydowali wówczas Ewa Jarosz, którą poparło PO i Paweł Kukiz-Szczuciński wystawiony przez Kukiz'15. Swoją kandydaturę w ostatniej chwili wycofała Sabina Zalewska, wcześniej popierana przez PiS. 

Więcej o:
Komentarze (34)
Bartosz Marczuk kolejnym kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka?
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 14 razy 12

  Karuzeeela, karuzeeela,
  U Bielana, co niedzielaaa...

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 10

  Pis kombinuje jak koń pod górę z tym rzecznikiem , niech zrobią Krychę albo Chzana i po sprawie

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 12 razy 10

  A to temu odchodził na własną prośbę z ministerstwa? Że niby taki niezależny? Ale w sumie na dzieciach to zna się. Zrobił już pięcioro.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 7 razy 7

  Najlepszym kandydatem na Rzecznika Praw Dziecka jest Abp Juliusz Paetz . Kocha dawać dzieciom Ciumka.

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Rzecznikiem Praw Dziecka ma być człowiek, który popierał i solidaryzował się z min. Rachwalską w sprawie AROGANCKIEGO traktowania strajkujących w sejmie niepełnosprawnych dzieci? Człowiek o uczuciach i sercu "zamrażarki w lodówce"? Rząd deliberuje, gdzie go "wsadzić, usadzić czy przeflancować" i to tak by milczał na temat tego, co widział w ministerstwie. Dziwna pezetpeerowska zamienność funkcji a jak człowiek jest do wszystkiego, to jest "DO NICZEGO"

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy 5

  W PiS znają się tylko jak płodzić i gwałcić dzieci!

 • zigzaur

  Oceniono 7 razy 5

  Dobrze, że nie inny Bartosz M.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX