Bartosz Marczuk zostanie kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka? "Wizerunkowo to będzie dobre"

Bartosz Marczuk zostanie kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka - informuje "Super Express".

Jak informuje "Super Express", Bartosz Marczuk jest najpoważniejszym kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka. Tydzień temu Bartosz Marczuk złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.

Bartosz Marczuk kandydatem PiS na Rzecznika Praw Dziecka?

- Dostał propozycję i z tego, co wiem, zgodził się. Bartek kojarzył się do tej pory z kwestiami prorodzinnymi, zajmował się 500 plus, więc wizerunkowo to będzie dobre i dla niego, i dla rządu. Szkoda, że od razu o nim nie pomyślano, tylko kilka razy głosowano nad rzecznikiem, a efekt był taki, że go nie wybraliśmy - powiedział w rozmowie dla "Super Ekspresu" anonimowy informator.

"Puls Biznesu" poinformował, że Bartosz Marczuk obejmie funkcję wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, gdzie ma być odpowiedzialny za wdrożenie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Trudności z wyborem Rzecznika Praw Dziecka. To już trzecia próba

Przypomnijmy, że w kolejnym tygodniu Sejm podejmie kolejną próbę powołania nowego Rzecznika Praw Dziecka. Będzie to już trzecia próba.Ostatnią kandydaturę odrzucił Senat - chodziło wówczas o osobę Agnieszki Dudzińskiej, którą poparł Sejm, ale gdy przyszło do głosowania w Senacie, za jej kandydaturą głosował tylko jeden senator. We wrześniu tego roku odbyło się także sejmowe głosowanie, podczas którego żaden z kandydatów na Rzecznika Praw Dziecka nie otrzymał odpowiedniej ilości głosów. Kandydowali wówczas Ewa Jarosz, którą poparło PO i Paweł Kukiz-Szczuciński wystawiony przez Kukiz'15. Swoją kandydaturę w ostatniej chwili wycofała Sabina Zalewska, wcześniej popierana przez PiS. 

Więcej o: