To ich szuka policja. Za odpalenie rac, podpalenie flagi i groźby na Marszu Niepodległości

Stołeczna policja opublikowała zdjęcia kolejnych osób poszukiwanych po Marszu Niepodległości. Kilkanaście z nich odpaliło race, a trzy podpaliły flagę Unii Europejskiej. Jeden z mężczyzn jest też poszukiwany za groźby karalne.

Policjanci ze Śródmieścia wciąż szuka osób, które zakłócały porządek na Marszu Niepodległości, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy. 

Marsz Niepodległości. Odpalili race, teraz szuka ich policja

Stołeczna policja informuje, że zdjęcia kilkunastu osób, które 11 listopada odpaliły race, opublikowano "z uwagi na uzasadniony interes społeczny " a także w związku z ustawowym obowiązkiem ścigania przez policję sprawców przestępstw tego typu.

Za odpalenie rac na marszu poszukiwanym grozi grzywna do 500 złotych. Jeśli odmówią przyjęcia mandatu, wniosek o ich ukaranie może zostać skierowany do sądu.

Jeden z mężczyzn (zdjęcie w masce) poszukiwany jest za kierowanie gróźb karalnych do innej uczestniczki marszu. Policjanci opublikowali też zdjęcia trzech osób podejrzanych o podpalenie flagi Unii Europejskiej. Za ich wskazanie wyznaczono 5 tysięcy nagrody. 

Wszelkie informacje na temat tożsamości poszukiwanych osób można przekazywać do Wydziału Prewencji Komendy Rejowej Policji Warszawa I pod numer telefonu 22 603-65-91 lub e-mail: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl, albo do dowolnej jednostki Policji.

Poszukiwani po marszu 11 listopada

Przypomnijmy, że w poniedziałek stołeczna policja opublikowała pierwsze wizerunki osób z prośbą o ich identyfikację. Poszukiwano 13 mężczyzn, w tym strażaka i ratowników medycznych. Do odpalenia rac sam przyznał się w mediach społecznościowych także dziennikarz TVP Cezary Gmyz.

We wtorek 13 listopada ukarano pierwszą osobę, która odpaliła race. Mężczyzna sam zgłosił się na policję po tym, jak jego wizerunek został opublikowany na stronie policji. Za posiadanie materiałów pirotechnicznych został ukarany mandatem.

Więcej o:
Komentarze (55)
Marsz Niepodległości. Policja publikuje wizerunki kolejnych poszukiwanych osób
Zaloguj się
 • sim.salabim

  Oceniono 22 razy 10

  Ci w kominiarkach i kapturach to najwieksi patrioci, katolicy, kochajacy swoj kraj i partie PiS, a w zwiazku z tym ukrywajacy twarz.
  Bydlo!

 • polakadam

  Oceniono 9 razy 7

  Ci od spalenia flagi już się przecież sami zgłosili. A policja nadal ich szuka? Ciekawe czy znajdzie?

 • sierra65

  Oceniono 18 razy 6

  co tam jakies zabronione race - białe róże i transparenty z napisem konstytucja, te dopiero stanowią zagrożenie dla porządku "publicznego" w pisowskim burdelu !!!

 • yaspiman

  Oceniono 7 razy 5

  jak długo te durne kulsony będą szukać drobnych kryminalistów?

 • zielona-galazka

  Oceniono 9 razy 5

  Trzeba przyznać że wyjątkowo odrażające twarze.

 • 6drabin

  Oceniono 19 razy 5

  Na co ich poszukiwać?
  Przecież to była pokojowa manifestacja, największa od stu lat.
  (Tak mówi Polskie Radio w programie pierwszym)

 • acototak

  Oceniono 4 razy 4

  Później tygodnik Śmieci napisze że to ustawka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX