Afera KNF. Zakończyło się pilnie zwołane spotkanie premiera z szefami służb

Zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefami służb ws. Komisji Nadzoru Finansowego. Rzeczniczka rządu po rozmowach o KNF podsumowała całą sprawę krótko.

Po godz. 21 zakończyło się spotkanie w Kancelarii Prezesa rady Ministrów, w którym uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki i szefowie służb. Jak poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, premier zwołał spotkanie, gdyż oczekiwał od kierujących służbami pilnych wyjaśnień w sprawie byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego.

Kopcińska dodała, że premier stoi na stanowisku, iż nie ma przyzwolenia na żadne działania, które rzucają cień podejrzeń na funkcjonariuszy publicznych. Podkreśliła, że wszystkie takie sprawy będą wyjaśniane do końca, bez względu na to, kogo dotyczą i jakie te osoby pełnią funkcje. Podobnie o sprawie mówił wcześniej minister Zbigniew Ziobro. 

Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, "premier zobowiązał zwierzchników służb do współpracy w celu szybkiego wyjaśnienia sprawy byłego szefa KNF".

Afera w KNF i dymisja Marka Chrzanowskiego

Premier przyjął dymisję b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Decyzja ma związek z wtorkową publikacją "Gazety Wyborczej". Dziennik napisał, opierając się między innymi na zawiadomieniu skierowanym do prokuratury, że Marek Chrzanowski zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku za około 40 milionów złotych. Miało do tego dojść podczas marcowej rozmowy z właścicielem banku Leszkiem Czarneckim, którą biznesmen nagrał. Według dziennika kwota 40 milionów złotych miała stanowić wynagrodzenie dla prawnika zaproponowanego przez szefa KNF.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro nakazał wszcząć śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez szefa KNF. Sprawę prowadzi śląska delegatura Prokuratury Krajowej wspierana przez CBA. Prokurator generalny dodał, że objął śledztwo osobistym nadzorem.

Więcej o sprawie KNF i Leszka Czarneckiego przeczytasz w poniższych tekstach:

Więcej o:
Komentarze (399)
Afera w KNF. Zakończyło się spotkanie premiera z szefami służb ws. Marka Chrzanowskiego
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 111 razy 105

  Głównym tematem zebrania było: jak skutecznie zacierać ślady i mylić tropy oraz jak całą winę zrzucić na Tuska.

 • damtek

  Oceniono 77 razy 71

  Komisja śledcza ws. SKOKów- PiS się nie zgadza,
  Komisja śledcza ws. Get Back- PiS się nie zgadza.
  Komisja śledcza ws. KNF i Getin Noble Banku- PiS się nie zgadza.
  W żadnej sprawie PiS się nie zgadza się na komisje, która może dotyczyć obozu władzy.
  Jacek Nizinkiewicz/twitter

 • jxl82

  Oceniono 67 razy 63

  A teraz Pinokio zastanów się, ile takich nagrań teraz będzie wypływać, dekonspirując chytrość waszej "Drużyny"?

 • damtek

  Oceniono 54 razy 50

  U Sowy szumideł nie było!!! Wiecie dlaczego? Bo nie było żadnych zamiarów korupcyjnych, ot ....poszli se wypić.
  Zakładanie tych szumideł obciąża ich najbardziej!
  Dziennik Opozycyjny/twitter

 • izopropanol

  Oceniono 54 razy 46

  Bez sensu, przecież premier sie spotkał z kolegami jak zwykle i śpiewali kolędy oraz Polacy nic sie nie stało. Święta przecież niedługo. Jakiś biskup to uzasadni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX