Afera KNF daleko w "Wiadomościach" TVP. O Czarneckim: "tajny współpracownik SB"

Afera KNF zdominowała dziś media, ale we wtorkowym wydaniu "Wiadomości" TVP temat załapał się dopiero na czwarte miejsce. Jak sprawę relacjonowali dziennikarze TVP?

Na pierwszym miejscu "Wiadomości" TVP znalazła się informacja o podpisaniu koalicji PiS i Bezpartyjnych Samorządowców na Dolnym Śląsku

Dopiero czwarty materiał poświęcony był doniesieniom "Gazety Wyborczej", o którą media określają już mianem afery w KNF. Pokrótce zrelacjonowano materiał "Gazety Wyborczej" - poinformowano o tym, że Leszek Czarnecki, właściciel m.in Getin Banku, nagrał rozmowę z przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego i oskarżył go o próbę korupcji. 

W materiale skupiono się na Marku Chrzanowskim, szefie KNF, który złożył dziś po południu dymisję. 

Dymisja szefa KNF 

- głosił pasek pokazany przed materiałem o KNF.

Dziennikarz zaznaczył, że Mateusz Morawiecki, który odpowiedzialny jest za pracę KNF, od razu dymisję przyjął, a minister sprawiedliwość Zbigniew Ziobro nakazał wszczęcie śledztwa.

Wspomniano także o tym, że Platforma Obywatelska domaga się powołania komisji, które zbada sprawę. Zjednoczona Prawica informuje jednak, że potrzeby takiej nie ma, bo państwo ws. KNF zadziałało.

Błąd "Wyborczej" i były SB-ek

Materiał TVP wytknął również nieścisłość "Gazecie Wyborczej". W jednym z fragmentów tekstu napisano, że Filip Świtała wspomniany w rozmowie między Chrzanowskim i Czarneckim jest obecnie wiceministrem finansów. TVP poinformowała, że jest nim inny urzędnik, a błąd wynika ze zbieżności nazwisk.

W materiale TVP dostało się samemu wistle blowerowi - Leszkowi Czarneckiemu. Materiał zakończył się przypomnieniem przeszłości Czarneckiego.

Leszek Czarnecki w latach 80. został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie "Ernest"

- usłyszeli na koniec widzowie "Wiadomości" TVP.

Więcej o:
Komentarze (424)
Afera KNF daleko w "Wiadomościach" TVP. O Czarneckim: "tajny współpracownik SB"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 139 razy 127

  Musicie coś od Sowy szybko TVPIS-ie wypuścić. Pis pokonał zwykły dyktafon. Widocznie hasło sprzedawcy jest prawdziwe "Nie dla idiotów".

 • tomco.z.lodzi

  Oceniono 126 razy 108

  dla mnie Czarnecki może być nawet księdzem pedofilem ważne aby wypłynęły korupcyjne powiązania dojnej zmiany .

 • czechy11

  Oceniono 118 razy 106

  Wszyscy kłamcy z TVPIS są współudziałowcami złodziejstwa PiS i jako tacy beda musieli odpowiedzieć przed sadami za udział w zorganizowanej mafijnej grupie przestępczej.

 • maaac

  Oceniono 98 razy 92

  Przekaz o "szybkim działaniu" poszedł w świat. Warto przypomnieć wszystkim że zgłoszenie o przestępstwie prokuratura dostała prawie tydzień temu w środę 7 listopada. "Szybkie działanie" rozpoczęło się gdy nie tylko prokuratura ale i wszyscy Polacy dzięki GW o tym się dowiedzieli dziś rano.
  Pytanie gdyby nie artykuł GW jak długo by jeszcze to szybkie działanie trwało.

  Słowo kluczowe Tomasz Lipiec - też PiS miał problemy z jego rozliczeniem za przestępstwa.

 • just4f

  Oceniono 87 razy 81

  kurski, ziemiec, klarenpisbach, ten od penisa, cholecka i wielu innych tak zwanych dziennikarzy, którzy biorą naszą kasę ( publiczną, zamiast na żłobki i przedszkola, na przykład ) i żyją jak pączki w maśle a nawet lepiej. Żyją z propagandy, manipulacji i kłamstwa, jak cały pis... A raczej dyktator, chory z nienawiści, zwłaszcza do Pana Prezydenta Wałęsy, kaczor.

 • extrafresh

  Oceniono 81 razy 71

  TW Balbina trzyma wszystko w nieruchomościach.

  Glapcio już wie jak prać kasę prezesowi.

 • justas32

  Oceniono 80 razy 70

  Po wyborach TVP powinna zostać rozwiązana i zastąpiona tanim kanałem informacyjnym ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX