Doradca Dudy "miał lobbować w KNF". Pilnie wezwany do pałacu prezydenckiego

Cały czas pojawiają się kolejne wątki ws. afery w KNF ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą". Doradca prezydenta Zdzisław Sokal został wieczorem wezwany do Pałacu. Na nagranej rozmowie Marek Chrzanowski stwierdził, że Sokal miał plan, by doprowadzić do upadku Getinu.

Zdzisław Sokal, doradca prezydenta i prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jest drugą osobą, którą w aferze KNF wskazuje Leszek Czarnecki, miliarder, właściciel m.in. Getin Noble Banku.

Zawiadomienie ws. Sokala już wpłynęło do prokuratury. W przypadku Sokala chodzi o słowa, które padają z ust Marka Chrzanowskiego, szefa KNF.

Jak ustaliły nieoficjalnie "Wydarzenia" Polsat News, Sokal został wieczorem wezwany do pałacu prezydenckiego, zapewne, by złożyć wyjaśnienia w tej sprawie.

 Afera w KNF. "Zdzisław ma swój plan"

Dlaczego w ogóle pojawił się wątek Sokala? Wyjaśniają to stenogramy, które opublikowała "Gazeta Wyborcza". Oto zapis wymiany zdań między Chrzanowskim a Czarneckim:

Marek Chrzanowski: Między nami, no to Zdzisław (Sokal - red.) ma swój plan, który wygląda w ten sposób, że on uważa, że Getin powinien upaść, za złotówkę zostać przejęty przez jeden z tych dużych banków, i on chciałby dokapitalizować to kwotą dwóch miliardów złotych. Czyli już ten bank, który to przejmie. I to jest jego wizja rozwiązania sprawy (...).

Leszek Czarnecki: Ale to jest sprzeczne z prawem.

Marek Chrzanowski: Jest sprzeczne z prawem, ale rozmawiamy przy pełnej dyskrecji, tak?

Jak podaje Radio ZET, w zawiadomieniu, które złożył Roman Giertych, reprezentujący Czarneckiego, padło stwierdzenie, że Sokal "miał lobbować w Komisji Nadzoru Finansowego na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku i odkupienia go za symboliczną kwotę".

Więcej o sprawie KNF i Leszka Czarneckiego przeczytasz w poniższych tekstach:

Premier przyjął dymisję Marka Chrzanowskiego z funkcji szefa KNF

Jest drugie zawiadomienie ws. KNF, dotyczy doradcy prezydenta. "Miał lobbować w KNF"

Ziobro o sprawie Chrzanowskiego i KNF: Wydałem polecenie wszczęcia śledztwa

Giertych: w aferze KNF mogą pojawić się kolejne osoby. "Największa afera III RP"

Więcej o:
Komentarze (239)
Afera w KNF. Nieoficjalnie: Sokal, doradca prezydenta, wezwany do pałacu
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 100 razy 92

  Afery PiS-u : Bank Wołomin 2,5 mld, Get Back 1,5 mld, TVP 1 mld, Fundacja Czartoryskich 0,5 mld + najnowsza Getin Noble Bank - 5 mld zł. Zapewniam Was że to tylko czubek góry lodowej ...

 • ks-t

  Oceniono 67 razy 63

  NIe ma rady - to jest sprawa dla seryjnego samobójcy. Chrzanowski, Sokal, Glapiński. A kto pociągał za sznurki? pewnie nie sądzicie że w PIS to płotki rządzą.

 • justas32

  Oceniono 68 razy 58

  Mam pytanie do PiS-owców - dlaczego wy tak nienawidzicie Polski i Polaków ...

 • oloros11

  Oceniono 56 razy 54

  poza wszystkim do inwestorow poszedl sygnal - prosze rzad po koleji bedzie wykanczal przedsiebiorcow - po koleji upanstwiawal wszystko a sektor bankowy jest pierwszy co jest logiczne - Glinski juz sie slini nad Lidlem -
  z drugiej strony to moze dobrze - pis popelnia wlasnie samobojstwo

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 54 razy 46

  Tak to się musiało skończyć. Balbinka-sodomitka-bratobójczyni pootaczała się pazernymi złodziejami i skończonymi durniami. Z takimi ludźmi się nie idzie po władzę, bo to się bardzo szybko i źle kończy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX