Konstanty Radziwiłł nowym kandydatem na Rzecznika Praw Dziecka? PiS tajemniczo

Wciąż nie ma nowego kandydata na Rzecznika Praw Dziecka ze strony PiS. "Wprost" donosi, że mógłby nim zostać były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Rzeczniczka partii "nie potwierdza, nie zaprzecza".

Prawo i Sprawiedliwość nie ma szczęścia do stanowiska Rzecznika Praw Dziecka, już trzy razy próby wyłonienia nowego RPD spełzły na niczym.

Zamieszanie wokół Rzecznika Praw Dziecka

Ostatnio 26 października w Senacie przepadła kandydatura Agnieszki Dudzińskiej, przed głosowaniem w Senacie w PiS nagle zmieniono zdanie i wycofano dla niej rekomendację. Wcześniej Dudzińska nie uzyskała wymaganego poparcia w Sejmie, a we wrześniu żaden z dwóch kandydatów również nie zyskał aprobaty parlamentarzystów.

Stanowisko Rzecznika Praw Dziecka pozostaje więc nieobsadzone, a termin składania kandydatur mija w najbliższy piątek, 15 listopada. Według tygodnika "Wprost" na RPD typowany jest w PiS były minister zdrowia, senator Konstanty Radziwiłł.

O te doniesienia została zapytana przez dziennikarzy rzeczniczka PiS, wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek. - Wiem, że pojawiała się taka informacja. Ja jej nie potwierdzam. (...) Niczego nie potwierdzam, niczego nie zaprzeczam. Dzisiaj takiej decyzji, kto będzie naszym kandydatem, nie ma - mówiła.

Mazurek zapewniła też, że do 15 listopada PiS przedstawi kandydaturę na Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej o: