Pierwsza osoba ukarana przez policję za odpalenie rac na Marszu Niepodległości

Jedna osoba została już ukarana za odpalenie rac na Marszu Niepodległości - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Jednocześnie wciąż trwają poszukiwania kolejnych osób podejrzanych o użycie rac. Grozi im do 500 złotych grzywny.

Jak informuje TVN24, funkcjonariusze ukarali już pierwszą osobę, która odpaliła racę podczas marszu 11 listopada. 

Marsz Niepodległości. 1 osoba ukarana za odpalenie rac

Mężczyzna sam zgłosił się na policję po tym, jak jego wizerunek został opublikowany na stronie policji. Za posiadanie materiałów pirotechnicznych został ukarany mandatem.

Jak powiedział rzecznik komendanta stołecznego Sylwester Marczak, postawa mężczyzny została potraktowana jako okoliczność łagodząca. Osobom, które używały rac podczas Marszu niepodległości, grozi grzywna do 500 złotych. Jeśli odmówią przyjęcia mandatu, wniosek o ich ukaranie może zostać skierowany do sądu.

Policja poinformowała, że będzie publikować na swojej stronie internetowej wizerunki kolejnych osób, które odpaliły race podczas Marszu Niepodległości. 

Odpalili race, teraz szuka ich policja

Przypomnijmy, że w poniedziałek policja opublikowała wizerunki osób z prośbą o ich identyfikację. Poszukiwano 13 mężczyzn, w tym strażaka i ratowników medycznych. Do odpalenia rac sam przyznał się w mediach społecznościowych także dziennikarz TVP Cezary Gmyz.

Jednocześnie policja poszukuje sprawców spalenia flagi Unii Europejskiej. Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych osobie, która przyczyni się do wskazania winnych.

Więcej o:
Komentarze (80)
Pierwsza osoba ukarana przez policję za odpalenie rac na Marszu Niepodległości
Zaloguj się
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 39 razy 35

  Czyli zapowiedź, że Gmyz nie bardzo się przejmie taką "karą"?
  A nawet pozwoli mu się z tego szydzić?
  A kobiety przez nazioli pobite rok temu, ciągane są po sądach i oskarżane o namawianie do ich pobicia.

 • kemor234

  Oceniono 30 razy 22

  Kto pamięta, jak policja "traktowała" ludzi, którzy chcieli oglądnąć miesięcznicę zza płotu ??????

 • lubicz56

  Oceniono 17 razy 15

  ... Jednocześnie policja poszukuje sprawców spalenia flagi Unii Europejskiej. ... Dlaczego jeszcze poszukuje skoro sprawca  ujawnił się sam? Jest nim Ziemowit Przebitkowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

  …Skarbnik Młodzieży Wszechpolskiej na moją prośbę zgłosił mnie na podany numer, celem uzyskania obiecanej nagrody za wskazanie sprawcy spalenia flagi UE! Ja nie mam zamiaru ukrywać tego faktu, a dodatkowo jeszcze Młodzież Wszechpolska może zarobić! :) - napisał na Twitterze.

 • ilenka50

  Oceniono 24 razy 14

  "Grozi do 500 zł..." Właśnie takiej wysokości kary są dla tych, którzy blokowali miesięcznicę - tylko siedzieli, nikomu nie zagrażali. Mało, że wciskano takie mandaty, to jeszcze trzymano nas przez kilka godzin pod strażą policji. To jest pisowska sprawiedliwość.

 • tom_aszek

  Oceniono 13 razy 9

  "Pierwsza osoba ukarana przez policję za odpalenie rac na Marszu Niepodległości"

  Gmyz?!

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 7

  No i dobrze.

 • kemor234

  Oceniono 11 razy 7

  Wzorowy obywatel. Nie ma co.

 • norton2

  Oceniono 10 razy 6

  500 to ja daję księdzu na tace co niedzielę.
  Kara to 150 000 .00zł - wtedy to taki booc poczuje wysokość "nagrody" Jaja na kiju !

  Jestem ciekawa ile zapłaci nijaki Gmyz???????????????????

 • ziggybam

  Oceniono 12 razy 6

  Towarzyszu Gmyz! Możemy ukarać was do 500 PLN. Ale ze względu na przyznaje się damy wam 1000 PLN. Nagrody - Rady Państwa za Ofiarność i Odwagę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX