Pierwsza osoba ukarana przez policję za odpalenie rac na Marszu Niepodległości

Jedna osoba została już ukarana za odpalenie rac na Marszu Niepodległości - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Jednocześnie wciąż trwają poszukiwania kolejnych osób podejrzanych o użycie rac. Grozi im do 500 złotych grzywny.

Jak informuje TVN24, funkcjonariusze ukarali już pierwszą osobę, która odpaliła racę podczas marszu 11 listopada

Marsz Niepodległości. 1 osoba ukarana za odpalenie rac

Mężczyzna sam zgłosił się na policję po tym, jak jego wizerunek został opublikowany na stronie policji. Za posiadanie materiałów pirotechnicznych został ukarany mandatem.

Jak powiedział rzecznik komendanta stołecznego Sylwester Marczak, postawa mężczyzny została potraktowana jako okoliczność łagodząca. Osobom, które używały rac podczas Marszu niepodległości, grozi grzywna do 500 złotych. Jeśli odmówią przyjęcia mandatu, wniosek o ich ukaranie może zostać skierowany do sądu.

Policja poinformowała, że będzie publikować na swojej stronie internetowej wizerunki kolejnych osób, które odpaliły race podczas Marszu Niepodległości. 

Odpalili race, teraz szuka ich policja

Przypomnijmy, że w poniedziałek policja opublikowała wizerunki osób z prośbą o ich identyfikację. Poszukiwano 13 mężczyzn, w tym strażaka i ratowników medycznych. Do odpalenia rac sam przyznał się w mediach społecznościowych także dziennikarz TVP Cezary Gmyz.

Jednocześnie policja poszukuje sprawców spalenia flagi Unii Europejskiej. Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych osobie, która przyczyni się do wskazania winnych.

Więcej o: