Aleksander Kwaśniewski o aferze KNF: "Sprawa wygląda grubo"

Aleksander Kwaśniewski był gościem porannej rozmowy gazety.pl. Zapytany o aferę KNF powiedział, że "sprawa wygląda grubo".

We wtorek 13 listopada "Gazeta Wyborcza" ujawniła szczegóły kolejnej afery korupcyjnej. Jak informują dziennikarze, Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za 40 milionów złotych o czym poinformował Leszek Czarnecki, właściciel banku, który nagrał rozmowę z przewodniczącym KNF.

Aleksander Kwaśniewski o aferze KNF: "Sprawa wygląda grubo"

Sprawę KNF skomentował m.in. Aleksander Kwaśniewski, który był gościem gazety.pl. Zdaniem byłego prezydenta "sprawa wygląda grubo". 

- Proszę pamiętać, że to jest rodzaj korupcji, która płynie ze strony państwowej instytucji. To nie jest porównywalne choćby z Rywinem, który nie reprezentował żadnej państwowej instytucji w tamtym czasie - powiedział Aleksander Kwaśniewski

Kwaśniewski o KNF: Sprawą powinna zająć się prokuratura i media

Były prezydent podkreślił, że w sprawie uczestniczy jeden z większych banków w Polsce, który jest ważny dla polskiego systemu bankowego oraz struktury państwowe. Wyraził także nadzieje, że sprawą zajmie się prokuratura, ale także media.

Mam nadzieję, że właściwe instytucje, przede wszystkim prokuratura, ale także media, bo temat musi mieć kontrolę medialną w czasach, kiedy nie mamy zaufania do prokuratury ze względu na jej polityczne uwikłanie, powinien być wyjaśniony.

Więcej o: