Poranna rozmowa Gazeta.pl z Aleksandrem Kwaśniewskim (13.11.2018)

- Historia w zderzeniu z polityką zawsze przegrywa - powiedział w porannej rozmowie Gazeta.pl Aleksander Kwaśniewski. - Jak wyjdziemy z mitologii, to może w końcu zobaczymy, że wiele innych osób miało udział w odzyskaniu niepodległości - mówił były prezydent.

- Nie uczestniczyłem, bo zaproszenie dla poważnych osób było takie jak dla tych zwykłych, "przyjdźcie, to będziecie" - powiedział  Aleksander Kwaśniewski o warszawskim marszu z okazji obchodów Święta Niepodległości. - Było oczekiwanie na coś ponad podziałami. Szkoda, że władzy nie udało się tego zrobić - powiedział były prezydent.

- To pokazanie prawdziwej twarzy, małostkowe zachowanie - skomentował z kolei zignorowanie obecności Donalda Tuska i ustawienie przewodniczącego Rady Europejskiej w piątym rzędzie na scenie podczas oficjalnych obchodów.

- W przypadku Tuska wątek osobistej niechęci był silniejszy niż to, jak władze traktują UE - ocenił były prezydent. - Gdyby był Jean-Claude Juncker, pewnie siedziałby w pierwszym rzędzie - powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Na pytanie, czy Donald Tusk wraca do polskiej polityki, Aleksander Kwaśniewski odpowiedział, że „jak będzie chciał wrócić, to wróci”.

Dopytywany o słowa przewodniczącego Rady Europejskiej o "współczesnych bolszewikach", były prezydent opowiedział: - Jeśli teraz Tusk chce wrócić, to nie może zaogniać konfliktów - ocenił. Po czym dodał: - Wszyscy wiemy, kogo miał na myśli - powiedział.

Aleksander Kwaśniewski o KNF

Aleksander Kwaśniewski skomentował też doniesienia dzisiejszej "Gazety Wyborczej".
- Mamy tu do czynienia z bardzo ważnym bankiem i działaniem struktur państwowych. To rodzaj korupcji, która płynie z państwowej instytucji. Rzecz wygląda na bardzo grubą. Powinna być wyjaśniona - ocenił.

Całą rozmowę z Aleksandrem Kwaśniewskim możecie zobaczyć w playerze powyżej.

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o:
Komentarze (100)
Aleksander Kwaśniewski w Gazeta.pl o przyszłości Tuska: Jak będzie chciał wrócić, to wróci
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 29 razy 23

  Tusk jeszcze nie powiedział czy wróci. Ale pisiory mają już pełne gacie.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 12 razy 8

  Wróci i rozyebie PiSlamski reżim.

 • esperanza2305

  Oceniono 12 razy 8

  Kaczyński zamiast przyznać się kto kazał lądować w SMOLEŃSKU to kazałeś MACIEREWCZOWI robić cyrk z wtbuchami za co dostał stanowisno w rządzie jakie chciał.PARANOJA IDIOTYZM SCHIZOFRENIA (PIS).

 • justas32

  Oceniono 11 razy 7

  Ja się boję że budżet państwa upadnie - jak trzeba będzie ich wszystkich w pierdlu pomieścić ...

 • eti.gda

  Oceniono 6 razy 6

  Wróci, wróci

  "Nie wierzcie politykom, kiedy mówią, że odchodzą". (Leszek Miller)

 • tyfus.wolski

  Oceniono 11 razy 5

  Koniec jest blisko - śmierdzi PiSdzisko

 • runnin.biz

  Oceniono 15 razy 5

  Prof. Geremek, Jan Kupczyk oraz Kora Jackowska, gdyby żyli, z pewnością udzieliliby Panu Donaldowi pełnego poparcia i zwróciliby uwagę na zagrożenia wynikające z nacjonalizmu oraz na polexit, który chce nam załatwić PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX