Poseł w obronie palących flagę UE. Robert Winnicki: "to był gest proniepodległościowy"

"Szmata, szmata pali się!" - śpiewali uczestnicy Marszu Niepodległości, paląc flagę UE. Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w ich zidentyfikowaniu. Po nagrodę zgłosili się... sami narodowcy. Chcą zarobić. W ich obronie stanął poseł Robert Winnicki.

- 5 tysięcy od policji pójdzie na działalność narodową - stwierdził na Twitterze Robert Winnicki, poseł, prezes Ruchu Narodowego. Palenie flagi UE na Marszu Niepodległości nazywa "gestem proniepodległościowym". 

- UE niszczy niepodległość polityczną, gospodarczą i kulturową Polski - stwierdził Winnicki.

Marsz Niepodległości. "Precz z Unią Europejską"

Wcześniej spalenia flagi UE skomentował Damian Kita, rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Zamieścił nagranie, na którym słychać ludzi skandujących "precz z Unią Europejską". Takie okrzyki słychać też na naszym wideo, które pokazuje moment podpalenia lagi UE (powyżej).

Młodzież Wszechpolska przyznała się do spalenia flagi UE

Przypomnijmy: komendant stołeczny policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych osobie, która przyczyni się do ustalenia tożsamości osób, które paliły flagę Unii Europejskiej podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2018 roku. Po pieniądze zgłosił się skarbnik Młodzieży Wszechpolskiej. - Ja nie mam zamiaru ukrywać tego faktu, a dodatkowo jeszcze Młodzież Wszechpolska może zarobić! - stwierdził prezes MW, Ziemowit Przebitkowski.

Policja w rozmowie z Gazeta.pl zwracała uwagę, że podpalenie flagi w tłumie "mogło doprowadzić do niewyobrażalnej w skutkach tragedii".

Więcej o:
Komentarze (363)
Poseł w obronie palących flagę UE. Robert Winnicki: to był gest proniepodległościowy
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 73 razy 61

  Skąd to się biorą takie winnickie? I to jeszcze są polsami.
  On już od wielu lat zaprasza na marsz niepodległości włoskich faszystów z Forza Nuova. W tym roku też byli. Ich obecność też uważa za działania po niepodległościowe?
  Kretyn.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 71 razy 57

  Widzisz, Kukiz, degeneracie alkoholowy, kogo wpuściłeś do Sejmu?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 66 razy 54

  Podobno, pisiorki, jesteście za członkostwem w UE? Teraz widzicie, do czego prowadzi włażenie w dudę naziolom: w żywe oczy drą sobie z was łacha!

 • glencok

  Oceniono 46 razy 40

  trzeba być ograniczonym umysłowo żeby w uczestnictwie we wspólnocie na które zgodził się NARÓD w referendum widzieć ograniczaniu niepodległości. UE wpompowało tu panie winnicki miliardy euro nasza ojczyzna mogła się rozwijać i wzmacniać, co bezustannie od 2004 roku robi. Niepodległości Polski zagrażają takie ciemniaki jak pan i pańscy kumple kibole, którzy wcisają podobnej ciemnocie że samotna Polska z jakiegoś powodu będzie silna ni niepodległa. NIE BĘDZIE. Trafi w strefę wpływów Rosji a to początek końca niepodległości. Nie jesteśmy bogatą Szwajcarią, czy jednym z państw skandynawskich żeby samemu sobie istnieć w przestrzeni międzynarodowej. Pan i pańscy agresywni kumple ciągniecie Polskę do grobu, jak jak zaciągnęli ją przed rozbiorami. To że pisowski nie-rząd robi z Polski republikę bananową i was toleruje bo potrzebuje waszego wsparcie i głosów, nie oznacza że jesteście czymś więcej niż zwykle czyli niebezpiecznym dla ojczyzny marginesem.

 • tad-tad

  Oceniono 47 razy 39

  Miejsce Winnickiego jest w kryminale a nie w Parlamencie Pamiętajmy kto tego faszystę nam wylansował KUKIZ, zapijaczony debil.

 • cozano

  Oceniono 42 razy 38

  Winnicki pcha Polskę bez niedomówień w strefę wpływów rosyjskich.
  Zresztą nie pierwszy raz przedstawiciel tej formacji bardzo dobrze rozumie się z sąsiadem ze wschodu. Bolesław Piasecki jeden z twórców przedwojennego Obozu Narodowo Radykalnego (ONR), po wojnie świetnie dogadywał się ze stalinowcami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX