Donald Tusk zapewnia: kiedy mówiłem o bolszewikach, to było o bolszewikach, nie o PiS

Politycy partii rządzącej krytykują Donalda Tuska za słowa o bolszewikach. - Wszyscy uznali, że to było o PiS. Nawet PiS tak pomyślał. A to było o bolszewikach - zapewnia przewodniczący Rady Europejskiej.

Słowa Donalda Tuska o "współczesnych bolszewikach" wzbudziły kontrowersje, głownie wśród polityków PiS, którzy wzięli sobie słowa byłego premiera do serca. Przewodniczący Rady Europejskiej na Twitterze zapewnił, że nie chodziło mu o polityków partii rządzącej.

Kiedy powiedziałem, że Polacy dziś też mogą pokonać współczesnych bolszewików, wszyscy uznali, że to było o PiS. Nawet PiS tak pomyślał. A to było o bolszewikach, o nikim innym

- napisał Donald Tusk.

Chodzi o słowa wypowiedziane w sobotę podczas Igrzysk Wolności w Łodzi. Donald Tusk wygłosił tam wykład pod tytułem: "11 Listopada 2018. Polska i Europa. Dwie rocznice, dwie lekcje".

- Liczcie przede wszystkim na siebie. Józef Piłsudski, kiedy pokonywał bolszewików, a więc bronił zachodu, to miał trochę trudniejszą sytuację niż my dzisiaj - powiedział w  Donald Tusk. I dodał:

Kiedy Lech Wałęsa pokonywał bolszewików w symbolicznym sensie, to miał o wiele trudniejszą sytuację. Skoro oni dali radę pokonać bolszewików, dlaczego wy nie mielibyście pokonać współczesnych bolszewików

- powiedział były premier. Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział także, że "bohaterem naszej wolności jest Lech Wałęsa".

Podkreślmy to jeszcze raz: bohaterem, ojcem naszej niepodległości jest Józef Piłsudski, bohaterem i ojcem naszej wolności jest Lech Wałęsa. I basta! - mówi Tusk. - Nie zmieni tego faktu, żadna odgórna polityka historyczna

- stwierdził były premier.

Więcej o:
Komentarze (577)
Donald Tusk komentuje słowa z Łodzi: kiedy mówiłem o bolszewikach, to było o bolszewikach
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 106 razy 90

  Skoro nawet sam PiS uważa się za bolszewików (bo uznali że wypowiedź Tuska jezt o nich), to niewątpliwie bolszewikami pisiory są.

 • plutoniczna

  Oceniono 78 razy 70

  "uderz w stół a nożyce się odezwą";)
  w sobotę w Łodzi Tusk z mistrzowską klasą przejechał prętem po klatce z PiS :)))))).
  a dziś poprawił :)))))

 • urian

  Oceniono 72 razy 66

  Przecież analogie pomiędzy bolszewikami i pisowcami są oczywiste, taki sam sposób sprawowania władzy.: wydźwignąć niekompetentne i niemoralne miernoty na urzędy, dać im pokosztować dostatku i władzy i uświadomić, że w jednej chwili mogą to stracić, a nawet trafić za kraty jeśli nie będą spolegliwi wobec swoich dobroczyńców. I zrobią wszystko co partia chce. Tak działał Stalin

 • vito60

  Oceniono 57 razy 53

  Jeśli pisi poczuli się dotknięci tą wypowiedzią, to chyba nie bez powodu. Jeśli ktoś mówi "Idioci wypie...ć", to siedzę spokojnie.

 • orlecki

  Oceniono 49 razy 45

  Przecież wszyscy wiemy, że chodziło o PIS. To są właśnie współcześni bolszewicy, reżim, któremu damy radę. Przegonimy tę zarazę, tak jak przegoniliśmy w końcu XX wieku.

 • leszekk73

  Oceniono 48 razy 44

  Podobno kiedyś Tusk powiedział, że ludziom źle wychowanym nie należy pozwalać na wszystkie niegodziwości. Do dzisiaj PiS nie może mu tego wybaczyć... ;-)

 • fakduck

  Oceniono 48 razy 42

  Ale w sumie bolszewicy się samozaorali.

 • wiarus25

  Oceniono 48 razy 38

  Ja już od dawna mówię o pis bolszewikach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX