Marsz Niepodległości w Warszawie w trzy minuty. Zobacz nasz imponujący timelapse

W marszu z okazji Święta Niepodległości wedle szacunków policji wzięło udział 250 tys. osób. Zobacz imponujący timelapse - możesz zobaczyć cały Marsz w trzy minuty.

11 listopada przez Warszawę z okazji Święta Niepodległości przeszedł marsz polskiego rządu z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Za nimi - w pewnym oddaleniu, które MSWiA określiło jako "bufor bezpieczeństwa" - szli narodowcy. Wedle szacunków policji, w marszu wzięło udział 250 tys. osób.

Przez Warszawę przeszedł marsz władz państwowych i narodowców

Na początku marszu wydzielono strefę, w której przebywały osoby ustawowo chronione przez Służbę Ochrony Państwa, to między innymi prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu. Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" otwierała kolumna pojazdów wojskowych, między innymi rosomaki, wyrzutnia rakiet, moździerz oraz Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, orkiestra i wojskowi reprezentujący formacje Sił Zbrojnych. Nieśli oni symboliczne sto biało-czerwonych flag. Wydarzenie  przebiegło spokojnie.

Inaczej było z drugą częścią przemarszu - Marszem Niepodległości. Telewizyjne kamery pokazały, że w części marszu prowadzonej przez narodowców, nie zabrakło dymu, rac, petard i haseł typu "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". Spalono także flagę Unii Europejskiej, zaś w wydarzeniu wzięły udział osoby z neofaszystowskiej włoskiej organizacji Forza Nuova.

Naszą relację na żywo z Marszu z okazji Święta Niepodległości możesz zobaczyć tutaj >>>

Więcej o:
Komentarze (119)
Marsz Niepodległości w Warszawie w trzy minuty. Zobacz nasz imponujący timelapse
Zaloguj się
 • placowy

  Oceniono 51 razy 21

  Prezydent DUDA razem z ONR !!! dziękujemy za fantastyczny marsz Panie Prezydencie- Świat już wie że w Polsce i Wojsko i Prezydent z najwyższymi władzami nie stoją obok faszystów tylko maszerują razem z nimi w jednym marszu bo podpisali porozumienie - wspaniałe ukoronowanie dni 100- lecia odzyskania Niepodległości-- POLSKA PŁACZE i ZACISKA ZĘBY...

 • berek-oberek

  Oceniono 12 razy 10

  Kluby Gazety Polskiej znów nie zawiodły, zwiozły frekwencję z zadupia Polski.

 • damtek

  Oceniono 24 razy 10

  Faszyzm to nie jest pogląd, to jest patologia. Natomiast antyfaszyzm to jest jedynie słuszny pogląd. Nie ma tu żadnej symetrii - prof. Andrzej Rychard w TVN24

 • laerke

  Oceniono 19 razy 9

  Hanba dla Polski, hanba dla Warszawy, ten piss-nacjonalistyczny marsz.

 • eclipse23

  Oceniono 12 razy 8

  Kuźva ja JRR TOLKEN., orki wyszły z mordoru

 • sarna291

  Oceniono 11 razy 7

  Hanba dla wojska polskiego, ochraniali faszystów , dramat dla Polski,

 • damtek

  Oceniono 39 razy 7

  Dość bezprawia PiS
  Dość nielegalnych pomników
  Dość marszów faszystowskich z patronatem @AndrzejDuda
  Dość wykorzystywania policji do bicia ludzi wołających KONSTYTUCJA
  Dość odrywania Polski od UE
  Dość szpiegów @PutinRF takich jak @Macierewicz_A
  NIEPODLEGŁOŚĆ to Polska bez PiS
  Tomasz Michalak/twitter

 • j7f3

  Oceniono 8 razy 6

  otoczyć i wybić faszystów do ostatniego

 • damtek

  Oceniono 34 razy 6

  Władza poszła z faszystami, bo chciała się podpiąć pod frekwencyjny sukces Marszu Niepodległości. Rasizm, ksenofobia, nacjonalizm oraz okrzyki „precz z UE” - oto przesłanie PiS na stulecie odzyskania niepodległości.
  Jacek Kochanowski/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX