Andrzej Duda w TV Trwam o Marszu Niepodleg這軼i. "Oczywiste, 瞠 do zamieszek by dosz這"

Andrzej Duda w wywiadzie dla TV Trwam stwierdzi, 瞠 po zakazie, jaki Hanna Gronkiewicz-Waltz wyda豉 dla Marszu Niepodleg這軼i "zrobi si straszny ba豉gan", by豉 gro嬌a zamieszek. Wtedy - jak m闚i Duda - on z premierem Mateuszem Morawieckim postanowili "wzi望 odpowiedzialno嗆 na siebie".

 - Kilka minut po tym, jak prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła swoją decyzję (zakaz dla Marszu Niepodległości - red.), była odpowiedź środowisk narodowych, że oni i tak pójdą. Mogliśmy mieć do czynienia z nielegalnym wydarzeniem (jeśli sąd podtrzyma zakaz - red.) - mówił prezydent Andrzej Duda w TV Trwam. Dodał, że polskie państwo musiałoby wysłać siły porządkowe, żeby zapobiec marszowi.

- Czyli mamy gwarantowane zamieszki i oczywiste, że by do nich doszło - stwierdził Andrzej Duda. - Trzeba by było uniemożliwić przemarsz - dodał. 

Andrzej Duda: 11 listopada biało-czerwony marsz z uśmiechem

- Zdecydowaliśmy z premierem, że bierzemy odpowiedzialność na siebie. Pod rygorem uroczystości państwowej tworzymy pełne zabezpieczenie i wierzę to, że bezpieczeństwo uda się zapewnić nie tylko politykom, lecz także innym uczestnikom. Do Warszawy wybierają się tysiące ludzi z całej Polski - powiedział prezydent. 

Zaapelował, by te osoby zabrały ze sobą biało-czerwone flagi. Duda wyraził nadzieję, że 11 listopada odbędzie się "biało-czerwony marsz, z uśmiechem na twarzy". - Będą żołnierze, będzie kawaleria pancerna - wymieniał. 

- Mam nadzieję, że nikt tego nie zakłóci. Siły porządkowe będą reagowały. Mam nadzieję, że nikt nie będzie nawet próbował zakłóceń stworzyć - dodał Andrzej Duda. 

Duda stwierdził też, że "poda rękę każdemu", kto przyjdzie na biało-czerwony marsz z polską flagą.

Wi璚ej o:
Komentarze (150)
Andrzej Duda w TV Trwam o Marszu Niepodleg這軼i. "Oczywiste, 瞠 do zamieszek by dosz這"
Zaloguj si
 • mro1975

  Oceniono 59 razy 55

  nogi bym temu panu nie poda. To cz這wiek kt鏎y z豉ma konstytucje, dokona zamachu stanu i zdemolowa kraj. Powinien sp璠zi reszt 篡cia w wi瞛ieniu, bez prawa do uczestnictwa w marszach.

 • szaja25

  Oceniono 50 razy 48

  Ten lokaj Kaczy雟kiego mia przynajmniej rok 瞠by powo豉 jaki komitet obchod闚 tej rocznicy i przygotowa godne uroczysto軼i. Ale maliniak to najwi瘯sza pisowska oferma. Miesi帷 temu zaprasza na marsz wszystkich, po tygodniu o鈍iadcza, 瞠 nie we幟ie w nim udzia逝 i na trzy dni przed rocznic co tam skleja na poczekaniu, tak to si nawet w Ko販hozach nie organizuje Dnia Kobiet. Niczego nigdy dobrze nie zrobi.

 • niko8472

  Oceniono 40 razy 38

  Posikam sie ze smiechu.... decyzje podjeli zanim sad sie na temat zakazu wypowiedzial pewni tego ze beda zamieszki. Makaron na uszy sobie sam nawin, nam (mi i innym "ubekom") nie musisz. Kto stwierdzil ze nie wezmie udzialu w marsz ze wzgledu na mozliwosc prowokacji? Zanim Hanka zakazala? Mateusz. Ten sam ktory rodziny z dziecmi wczesniej na nie swoj marsz zapraszal. Tyle w temacie. Klamcy.

 • jxl82

  Oceniono 39 razy 35

  Adrian uwa瘸j bo Jarek pogoni ci jenota!

 • fuqu

  Oceniono 28 razy 26

  dziwny lud z dziwnym u鄉ieszkiem gada dziwne rzeczy.

 • t.kubidowski

  Oceniono 26 razy 24

  Wie kto czy mo積a si b璠zie pojawi w koszulce z napisem KONSTYTUCJA?
  Bia這-czerwonej oczywi軼ie.

 • barakuda62

  Oceniono 24 razy 22

  Andrzej Duda: 11 listopada bia這-czerwony marsz z u鄉iechem
  ============
  Jak ci faszy軼i z瑿y powybijaj to ty si d逝go nie u鄉iechniesz 😂 🤣 😂🤣

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX