Pomnik Lecha Kaczyńskiego czeka na odsłonięcie. Brakuje ważnego detalu - obrączki

Pomnik Lecha Kaczyńskiego czeka na odsłonięcie na placu Piłsudskiego w Warszawie. Tymczasem szczegóły wykonania monumentu już zwróciły uwagę.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanął na cokole na placu Piłsudskiego w Warszawie w środę 7 listopada. Oficjalne odsłonięcie pomnika zaplanowano na 10 listopada, jednak zdjęcia rzeźby obiegły już internet, więc każdy może obejrzeć także jej detale. Uwagę zwrócił brak jednego - obrączki. 

Pamiątkowe obrączki Lecha i Marii Kaczyńskich

Prezydent Kaczyński zakładał ją na serdeczny palec prawej ręki (widać to m.in. na starych zdjęciach, które możecie zobaczyć na górze tekstu). Odwzorowanie obrączki nosi też woskowy wizerunek Lecha Kaczyńskiego, który można obejrzeć w Muzeum Figur Woskowych na Rynku Głównym w Krakowie i w galerii powyżej.

Córka Marii i Lecha Kaczyńskich, Marta, w rozmowie z "Faktem" podkreślała, że obrączki były ważną pamiątką dla jej rodziców - dostali je od swoich dziadków. Maria Kaczyńska - wspomina jej córka - obrączki nie zdejmowała, zaś Lech Kaczyński zawsze zakładał ją przed wyjściem z domu. Po katastrofie smoleńskiej, w której oboje zginęli, ciało małżonki prezydenta udało się rozpoznać dzięki obrączce

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie "w za długich spodniach"

Według części komentujących nieestetycznie wyglądają też pofałdowane nogawki spodni i marynarka zapięta na 2 guziki.

 

Więcej o: