Beata Mazurek: Jarosław Kaczyński i politycy PiS wezmą udział w marszu 11 listopada

Beata Mazurek potwierdziła, że w państwowym marszu z okazji 100-lecia niepodległości udział weźmie Jarosław Kaczyński i politycy PiS. Wcześniej Mateusz Morawiecki zaprosił na uroczystość sympatyków wszystkich ugrupowań.

Beata Mazurek potwierdziła udział Jarosława Kaczyńskiego w marszu 11 listopada. 

Jarosław Kaczyński będzie na marszu

- Prezes Jarosław Kaczyński i politycy PiS wezmą udział w uroczystościach 11 listopada: we mszy, następnie w uroczystej odprawie wart, w marszu, w uroczystym spotkaniu na Zamku Królewskim - powiedziała dziś Beata Mazurek.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki w liście wystosował oficjalne zaproszenie. Szef rządu "szczególnie apeluje" w piśmie do liderów partii opozycyjnych. "Pójdźmy razem ramię w ramię. Na Marsz Państwowy w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości zaproszeni są wszyscy. Marsz będzie okazją, by pokazać, że potrafimy godnie świętować niepodległość" - napisał Morawiecki.

"Pragnę zaapelować do elit politycznych i sympatyków wszystkich ugrupowań, ruchów i stronnictw, by dzień 11 listopada 2018 roku był świadectwem tego, że Polska jest jedna. Że Polska jest wielka. Że jest najwyższą wartością dla nas wszystkich. I musimy dbać o jej przyszłość" - czytamy w liście premiera.

Zakaz Marszu Niepodległości

Przypomnijmy, że wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości, organizowanego przez środowiska narodowe. Jej decyzja może jeszcze być uchylona przez sąd - tak się stało w przypadku zakazu marszu we Wrocławiu.

Niedługo po konferencji Gronkiewicz-Waltz, odbyła się pilna narada Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy. Po spotkaniu rzecznik prezydenta Błażej Spychalski ogłosił, że tą samą trasą co Marsz Niepodległości przejdzie "biało-czerwony" marsz pod patronatem prezydenta. Wystartuje on o godzinie 15. 

Więcej o:
Komentarze (137)
Beata Mazurek: Jarosław Kaczyński i politycy PiS wezmą udział w marszu 11 listopada
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 34 razy 30

  Mamy nową bajkę dla dzieci i nie tylko pt. "Jak Hanka wygoniła kaczora z gniazda ".

 • tadjan

  Oceniono 34 razy 26

  kacza pokraka w pochodzie? no, to jeszcze należy dołączyć pieszych husarzy.......

 • rascal76

  Oceniono 25 razy 23

  Co kogo obchodzi, że zwykły poseł weźmie czy nie weźmie udział? Ten kraj jest nienormalny.

 • pix_d

  Oceniono 25 razy 21

  To nie będzie długi marsz. Jarkacz nie da rady człapać kilka kilometrów. Przewiduje zminę trasy: plac Piłsudskiego - od schodków do brązowego leacha - w tę i z powrotem. Tam powinien jescze fizycznie ogarnąć temat. Jak nie da rady to go najwyżej na barkach poniosą. :)

 • g.lesio

  Oceniono 25 razy 21

  Mam nadzieję, że narodowcy w podzięce za kradzież marszu tym obecnie nami rządzącym pacanom na czele z prezesem po prostu obiją pyski.
  Ciekawe czy kolanko już jest na tyle wyleczone by czcigodny prezes dał radę szybko uciekać :)

 • tadjan

  Oceniono 23 razy 19

  bredziński poniesie szczerbatego na rękach........ jak do chrztu w beciku.

 • bob_59

  Oceniono 21 razy 17

  I tak ma być: duce na czele swoich brunatnych bojówek.
  Polexitu nie będzie, ale pisexit to pewnik...

 • lilo150

  Oceniono 21 razy 17

  daleko zaszliśmy jako naród i społeczeństwo, władza ramię w ramię z nazistami, wstyd mi, że jestem polakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX