Sejmowe komisje odrzuciły projekt antyszczepionkowców. Szczepienia będą obowiązkowe

Sejmowe komisja zdrowia oraz komisja polityki społecznej i rodziny opowiedziały się za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy, który usuwałby obowiązek szczepień.

Kilka tygodni temu po pierwszym czytaniu projektu ustawy o likwidacji obowiązku szczepień ochronnych sejmowa większość nie zgodziła się na jego odrzucenie. Skierowano go do komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Komisje sejmowe odrzucają projekt antyszczepionkowców

Kiedy wniosek trafił w ręce komisji, politycy Prawa i Sprawiedliwości tłumaczyli, że nie głosowali za odrzuceniem wniosku, ponieważ obiecali, że nie będą odrzucać obywatelskich projektów ustawy w pierwszym czytaniu. Połączone komisje opowiedziały się za odrzuceniem projektu niemal jednomyślnie - za jego odrzuceniem zagłosowało 55 posłów, przeciw były dwie osoby, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Przed głosowaniem posłów głos zabrał m.in. szef GIS Jarosław Pinkas. - Kolejny raz możemy pokazać wszystkim Polakom, że żyją w bezpiecznym kraju, bo mamy obowiązkowe, dobre, racjonalnie wdrożone szczepienia - powiedział szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Więcej o: