Szef NSZZ Policjantów: Wypuszczenie marszów na ulice narazi wielu ludzi na niebezpieczeństwo

Pozwolenie na organizację marszów z okazji 11 listopada może grozić poważnym niebezpieczeństwem, ponieważ nie ma odpowiedniej liczby policjantów na służbie - ostrzega szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

- Nie ma takiej liczby policjantów pozostających w służbie, nie ma takich sił na ulicach, które są w stanie zabezpieczyć jakikolwiek marsz - powiedział w programie Onet Rano asp. sztab. Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów.

11 listopada. Szef NSZZ Policjantów: Wypuszczenie marszów na ulice grozi niebezpieczeństwem

Rafał Jankowski skomentował tymi słowy aktualną sytuację w Policji. Przypomnijmy, że ze względu na trwający protest policjantów tysiące funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniu lekarskim, a Policja została znacznie osłabiona. Zdaniem szefa NSZZ Policjantów wypuszczenie na ulice marszów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada może skończyć się tragicznie, ponieważ nie ma w tej chwili odpowiedniej liczby funkcjonariuszy pozostających na służbie, którzy mogliby tego typu wydarzenia zabezpieczyć.

- Obawiam się, że w tej chwili sytuacja już dojrzała do tego, aby społeczeństwo usłyszało o tym, że jeżeli coś się nie zmieni, to – z informacji, które posiadam – nie ma takiej liczby policjantów pozostających w służbie, nie ma takich sił na ulicach, które są w stanie zabezpieczyć jakikolwiek marsz - powiedział Rafał Jankowski.

Zakaz Marszu Niepodległości w Warszawie utrudni pracę Policji?

Przypomnijmy, że urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała się zablokować organizację Marszu Niepodległości. - Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - powiedziała w uzasadnieniu swojej decyzji. Zdaniem rzecznika Policji, decyzja o zakazie marszu nie ułatwi pracy policjantom, a wręcz przeciwnie - znacznie ją utrudni. - Musimy zapoznać się z uzasadnieniem, jednak już teraz, wstępnie, mogę powiedzieć, że ta decyzja nie ułatwi, a utrudni nam pracę. Dla nikogo nie będzie przecież zaskoczeniem, że uczestnicy Marszu Niepodległości i tak przyjadą do Warszawy - wypowiedź rzecznika policji, Mariusza Ciarki przywołuje portal onet.pl. 

Więcej o: