Marsz Niepodległości. Narodowcy składają odwołanie: Hanka, i tak przejdziemy!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożył odwołanie od decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji marszu. Prezes Stowarzyszenia Robert Bąkiewicz zapowiedział, że niezależnie od decyzji sądu Marsz Niepodległości odbędzie się 11 listopada i ruszy o godz. 14:00 z ronda Dmowskiego.

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i jeden z organizatorów Marszu Niepodległości, poinformował, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło odwołanie od decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która podjęła decyzję o zakazie marszu planowanego na 11 listopada. Prezydent Warszawy argumentowała to wczoraj między innymi względami bezpieczeństwa.

Zakaz Marszu Niepodległości. Stowarzyszenie odwołuje się od decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz mówił, że odwołanie złożono o 8:30 w warszawskim Sądzie Okręgowym. W jego opinii, nie ma żadnych podstaw, by Marsz Niepodległości 11 listopada się nie odbył. Zdaniem Roberta Bąkiewicza, uzasadnienie Ratusza tłumaczące zakaz pochodu, to bardziej "publicystyka" niż rzeczowe przedstawienie faktów.

Prezes Bąkiewicz zapowiedział też, że Marsz Niepodległości zgodnie z wcześniejszymi planami ruszy o 14:00 z Ronda Dmowskiego. Prawdopodobnie decyzja sądu w sprawie organizacji Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada zapadnie jeszcze dzisiaj.

11 listopada. Młodzież Wszechpolska: Choćby miasto zakazało organizacji my będziemy

Opinię prezesa Ruchu Narodowego podzieliła Młodzież Wszechpolska, która zapowiedziała, że stawi się na Marszu Niepodległości nawet jeśli miasto zakaże jego organizacji. "Nikt nie ma prawa zabronić nam świętowania 100. rocznicy czy zmusić nas do upaństwowienia społecznego charakteru Marszu. Choćby miasto zakazało organizacji my będziemy!" - czytamy na Twitterze organizacji.

Przypomnijmy, że na 15:00 zaplanowany jest państwowy marsz w Święto Niepodległości, organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Organizatorzy chcą przejść trasą Marszu Niepodległości. Jeżeli sąd zezwoli na organizację Marszu Niepodległości, a oba marsze będą chciały przejść tymi samymi ulicami, sytuacja prawna Marszu Niepodległości może stać się jeszcze trudniejsza.

Więcej o:
Komentarze (131)
Marsz Niepodległości. Narodowcy składają odwołanie: Hanka, i tak przejdziemy!
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 40 razy 24

  Kowalski, opcje?…

  1. Sąd uchyla zakaz. "Narodowcy" gromadzą się na rondzie Dmowskiego. JEDNOCZEŚNIE gromadzi się tam marsz "prezydencki" (nazwijmy go tak umownie. Efekt - potencjalnie niebezpieczny bajzel.

  2. Sąd nie uchyla zakazu. "Narodowcy" wściekli. Gromadzą się i tak, próbując robić swoje. Jednocześnie gromadzi się marsz "prezydencki". Jeszcze fajniej.

  A najlepsze, że w OBU przypadkach pełna odpowiedzialność za powstałą w efekcie zadymę spada na PiS.

  Panowie, HGW rozegrała was jak małych chłopców. :-)

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 30 razy 22

  Interesujące. Czy Adrian przewiduje wobec tego jakieś stosowne opaski dla odróżnienia jednego marszu do drugiego?

 • montagnes44

  Oceniono 19 razy 11

  Neofaszystowscy "patrioci -idioci " odczepcie się od Warszawy.

 • Daniel M

  Oceniono 16 razy 10

  Będzie zabawa, będzie się działo i nocy będzie mało. Będzie radośnie hahahaha tak się kończą PiSowskie przyjaźnie z nazistami. Teraz oni ich spakuja do politycznej trumny a za rok wybory. Nikt nie zapomni tej uczty, która będzie w niedzielę. Hahaha z ciekawości wstanę rano i odpala tv aby zobaczyć upadek PiS.

 • inder

  Oceniono 23 razy 9

  Kochani narodowcy, wasz idol też mówił do warszawiaków: "I tak przejdziemy", aż do czasu, gdy w 1945 r. palnął sobie w łeb.

 • kemor234

  Oceniono 14 razy 8

  Cały czas słyszę ze strony PIS - zwyciężymy, zwyciężymy ... A "wojny" nie było.
  CIEKAWE, CZY 11 LISTOPADA TRZEBA BĘDZIE RZECZYWIŚCIE "WALCZYĆ".
  NO I O CO ??? ALBO Z KIM ???

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 8

  Straszą ?!
  Co obiecują naprawdę ?
  Skąd ta buta i pewność siebie?!
  Dzięki komu i dlaczego?
  Do tej pory działali bezkarnie pod parasolem władz pisowskich i ochroną Ziobry a Kukiz wprowadził ich do Sejmu?

  BELZEBUB TORUŃSKI, JAK WIDZĘ, ZROBIŁ SWOJE I DODAŁ IM KACZOSĘPICH SKRZYDEŁ!

 • stach_79

  Oceniono 11 razy 7

  Tylko co bedzie jak ta "patriotyczna kupa" przyklei sie do marszu Bialo-Czerwonego? Normalnych ludzi z flagami? Jak podejdzie do tego policja jezeli beda mieli kominiarki, celtyki, ksenofobiczne hasla? Powinna byc ustawa zabraniajaca noszenia symboli nacjonalistycznych i umieszczania ksenofobicznych hasel na transparentach. Aresztowac gnoja i problem rozwiazany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX