Marsz Niepodległości. Narodowcy składają odwołanie: Hanka, i tak przejdziemy!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożył odwołanie od decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji marszu. Prezes Stowarzyszenia Robert Bąkiewicz zapowiedział, że niezależnie od decyzji sądu Marsz Niepodległości odbędzie się 11 listopada i ruszy o godz. 14:00 z ronda Dmowskiego.

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i jeden z organizatorów Marszu Niepodległości, poinformował, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło odwołanie od decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która podjęła decyzję o zakazie marszu planowanego na 11 listopada. Prezydent Warszawy argumentowała to wczoraj między innymi względami bezpieczeństwa.

Zakaz Marszu Niepodległości. Stowarzyszenie odwołuje się od decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz mówił, że odwołanie złożono o 8:30 w warszawskim Sądzie Okręgowym. W jego opinii, nie ma żadnych podstaw, by Marsz Niepodległości 11 listopada się nie odbył. Zdaniem Roberta Bąkiewicza, uzasadnienie Ratusza tłumaczące zakaz pochodu, to bardziej "publicystyka" niż rzeczowe przedstawienie faktów.

Prezes Bąkiewicz zapowiedział też, że Marsz Niepodległości zgodnie z wcześniejszymi planami ruszy o 14:00 z Ronda Dmowskiego. Prawdopodobnie decyzja sądu w sprawie organizacji Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada zapadnie jeszcze dzisiaj.

11 listopada. Młodzież Wszechpolska: Choćby miasto zakazało organizacji my będziemy

Opinię prezesa Ruchu Narodowego podzieliła Młodzież Wszechpolska, która zapowiedziała, że stawi się na Marszu Niepodległości nawet jeśli miasto zakaże jego organizacji. "Nikt nie ma prawa zabronić nam świętowania 100. rocznicy czy zmusić nas do upaństwowienia społecznego charakteru Marszu. Choćby miasto zakazało organizacji my będziemy!" - czytamy na Twitterze organizacji.

Przypomnijmy, że na 15:00 zaplanowany jest państwowy marsz w Święto Niepodległości, organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Organizatorzy chcą przejść trasą Marszu Niepodległości. Jeżeli sąd zezwoli na organizację Marszu Niepodległości, a oba marsze będą chciały przejść tymi samymi ulicami, sytuacja prawna Marszu Niepodległości może stać się jeszcze trudniejsza.

Więcej o: