Brudziński będzie dziś negocjował z policjantami. Nieoficjalnie: nawet 30 tys. na L4

Protest policji. Szef MSWiA Joachim Brudziński zaprosił do rozmowy przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Spotkanie ministra i przedstawicieli policji odbędzie się w czwartek o 11:00. Nieoficjalne informacje przekazywane przez media mówią o 30 tys. policjantów będących na zwolnieniach lekarskich.

Protest policjantów trwa od lipca. Dołączyły do niego inne służby mundurowe - funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Celno-Skarbowej. 

Szef MSWiA Joachim Brudziński będzie rozmawiał z policjantami

O godzinie 11:00 szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudzińki zasiądzie do stołu wraz z przedstawicielami związków zawodowych policjantów, aby rozwiązać trwający w policji kryzys. 

Protest policji. Nieoficjalnie: nawet 30 tys. policjantów na L4

Przedstawiciele Związków Zawodowych Służb Mundurowych domagają się m.in.  tego, aby pensja policjantów i pozostałych funkcjonariuszy służb mundurowych została podniesiona do poziomu zagwarantowanego żołnierzom. W ramach protestu policjanci masowo przechodzą za zwolnienia lekarskie.

Według nieoficjalnych informacji TVN24 w poniedziałek na zwolnieniach lekarskich było już przynajmniej 14 tysięcy policjantów.

- W poniedziałek na zwolnieniach było 14 tysięcy funkcjonariuszy. Dziś (we wtorek 6 listopada - red.) to może już być 30 tysięcy. Nikt nad tym już nie panuje - kilku policjantów z Komendy Głównej Policji powiedziało dziennikarzom TVN24.

Liczbę 30 tys. potwierdza też "Kurier Szczeciński", choć zaznacza, że "dane te są szacunkowe, bo liczba chorujących funkcjonariuszy wciąż się zmienia". 

Jak donosi z kolei warszawska "Gazeta Wyborcza", wczoraj po Warszawie jeździły tylko dwa patrole:

W środę ok. godz. 10 na Bemowie zderzyły się dwa tramwaje. Dyspozytor z policji poinformował zgłaszających, że na radiowóz trzeba czekać pięć godzin. To dlatego, że rano na ulice Warszawy wyjechały tylko dwa samochody drogówki.