Brudziński będzie dziś negocjował z policjantami. Nieoficjalnie: nawet 30 tys. na L4

Protest policji. Szef MSWiA Joachim Brudziński zaprosił do rozmowy przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Spotkanie ministra i przedstawicieli policji odbędzie się w czwartek o 11:00. Nieoficjalne informacje przekazywane przez media mówią o 30 tys. policjantów będących na zwolnieniach lekarskich.

Protest policjantów trwa od lipca. Dołączyły do niego inne służby mundurowe - funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Celno-Skarbowej. 

Szef MSWiA Joachim Brudziński będzie rozmawiał z policjantami

O godzinie 11:00 szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudzińki zasiądzie do stołu wraz z przedstawicielami związków zawodowych policjantów, aby rozwiązać trwający w policji kryzys. 

Protest policji. Nieoficjalnie: nawet 30 tys. policjantów na L4

Przedstawiciele Związków Zawodowych Służb Mundurowych domagają się m.in.  tego, aby pensja policjantów i pozostałych funkcjonariuszy służb mundurowych została podniesiona do poziomu zagwarantowanego żołnierzom. W ramach protestu policjanci masowo przechodzą za zwolnienia lekarskie.

Według nieoficjalnych informacji TVN24 w poniedziałek na zwolnieniach lekarskich było już przynajmniej 14 tysięcy policjantów.

- W poniedziałek na zwolnieniach było 14 tysięcy funkcjonariuszy. Dziś (we wtorek 6 listopada - red.) to może już być 30 tysięcy. Nikt nad tym już nie panuje - kilku policjantów z Komendy Głównej Policji powiedziało dziennikarzom TVN24.

Liczbę 30 tys. potwierdza też "Kurier Szczeciński", choć zaznacza, że "dane te są szacunkowe, bo liczba chorujących funkcjonariuszy wciąż się zmienia". 

Jak donosi z kolei warszawska "Gazeta Wyborcza", wczoraj po Warszawie jeździły tylko dwa patrole:

W środę ok. godz. 10 na Bemowie zderzyły się dwa tramwaje. Dyspozytor z policji poinformował zgłaszających, że na radiowóz trzeba czekać pięć godzin. To dlatego, że rano na ulice Warszawy wyjechały tylko dwa samochody drogówki.
Więcej o:
Komentarze (64)
Porozumienie MSWiA: Brudziński będzie dziś negocjował z policjantami. Nieoficjalnie: nawet 30 tys. na L4
Zaloguj się
 • antekpociecha

  Oceniono 17 razy 17

  Gdyby taka sytuacja była(niemożliwe) za Tuska pis by żądał natychmiastowej dymisji całego rządu i do tego by doprowadził jak również do zerowego poparcia dla PO. Opozycjo (totalitarna ha ha ha) gdzie jesteś?!

 • kamuimac

  Oceniono 18 razy 16

  a dziś od rana po wczorajszej decyzji mateuszka kłamczuszka i andrzeja d....y po zwolnienia poszło kolejne 25% funkcjonariuszy stołecznej policji . bedzie dobrze jak na ulice wyjedzie jakikolwiek patrol .

  macie co chcieliście wpierając nazioli z onr-u

 • czarna_zoska

  Oceniono 14 razy 14

  Widzisz Jojo władza to nie tylko koryto:) szach mat i co dalej???

 • jajek01

  Oceniono 16 razy 14

  Pan minister spotyka się na bankiecie z komendantami wojewódzkimi , ludźmi którzy nie mają pojęcia o co chodzi w proteście i nie mają pojęcia jak pracują funkcjusze w komisariatach...są kompletnie oderwani od rzeczywistości.

 • 174pit

  Oceniono 10 razy 10

  Jak mu negocjacje z policjantami pójdą tak jak z naziolami, to w niedziele będzie niezła zadyma.
  Ale za to cały świat będzie mówił o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Ale obciach!

 • marcinsliwinski

  Oceniono 9 razy 9

  Myślałem, że wystarczy nie kraść? Jak żyć, panie premierze?

 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 9

  Cytuje siebie sama spod innego artykulu:
  PIERWOTNYM pomysłem było połączenie miesięcznicy smoleńskiej z obchodami Święta Niepodleglości. Choć, a raczej oczywiście ze świadomym od samego początku celem przyćmienia wartości obchodów Święta Niepodleglości, z jednoczesnym podkreśleniem wartości odsłony niebotycznego pomnika niemoty ex-prezydenta, Lecha.
  Z takim to punktem wyjściowym, już OD MOMENTU ZAWŁASZCZENIA PLACU PIŁSUDSKIEGO, planowali te uroczystosci, wespół z Kosciołem.
  Plany te zostały pokrzyżowane wieściami ze świata; o ochronie nazioli przez władze państwa.
  W międzyczasie, policja zaczęła swoje strajki i zaskoczyła władze niemożliwością (jak narazie) zaprzedania się za 1000. Sądzę , że niebawem podwyższą im stawkę podwojnie, bądź potrójnie... jak nie więcej...

  Właśnie dostaliśmy POTWIERDZENIE NA OWE MOJE PRZYPUSZCZENIA:).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX