Komendant Główny Policji pisze list do policjantów. Życzy im szybkiego powrotu do zdrowia

Protest policji. Szef Komendy Głównej Policji napisał do policjantów list, w którym prosi o zrozumienie i dziękuje za intensywną służbę tym, którzy pozostali na posterunku.

"Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci" - pisze w swoim liście do policjantów i policjantek Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Szef KGP pisze list do policjantów: Jestem przekonany że podwyżki Wam się należą

List Komendanta Głównego Policji jest reakcją na to, co dzieje się w Policji - ze względu na protest Policji, policjanci w całym kraju masowo korzystają ze zwolnień lekarskich, aby nie stawić się w pracy. Jak informuje TVN, sytuacja jest krytyczna. Na Śląsku zwolnienie wzięło 4 na 10 policjantów, w Krakowie na służbie jest zaledwie 30% policjantów z prewencji, jeszcze gorzej jest na Podkarpaciu, gdzie pracuje tylko kilka-kilkanaście procent policjantów. W związku z olbrzymimi problemami kadrowymi, szef Komendy Główny Policji zaapelował do policjantów o zrozumienie i współpracę ze związkami zawodowymi.

Propozycja MSWiA podwyżki w kwocie 562 zł dla funkcjonariuszy w 2019 roku, płatne w 100% L4 za pierwsze 30 dni zwolnienia lekarskiego, zniesienie progu 55 lat do nabycia praw emerytalnych (pozostaje wyłącznie warunek 25 lat służby) oraz rzecz bez precedensu czyli płatne nadgodziny - to wszystko mają otrzymać funkcjonariusze. W tym zakresie warto jest współpracować i działać razem ze związkami. Jestem przekonany, że to Wam się należy. Mam świadomość, że nie rozwiązuje to ostatecznie problemów płacowych i też chciałbym, aby to były wyższe kwoty, ale te 562 zł wraz z podwyżkami z lat 2016, 2017 i 2018 to już krok do przodu

- pisze w swoim liście Komendant Główny Policji.

W swoim liście do policjantów i policjantek gen. insp. Jarosław Szymczyk podziękował swoim kolegom po fachu za zaangażowanie i trud włożony w codzienną służbę, podkreślając, że to właśnie dzięki nim Polska jest krajem bezpiecznym, a chorującym funkcjonariuszom szybkiego powrotu do zdrowia:

Wszystkim tym, którzy dzisiaj chorują, szczerze życzę szybkiego powrotu do zdrowia oraz nabrania sił, aby mogli nieść pomoc w sytuacjach, gdy zagrożone będzie życie i zdrowie Koleżanek i Kolegów.
Więcej o:
Komentarze (23)
Komendant Główny Policji pisze list do policjantów. Życzy im szybkiego powrotu do zdrowia
Zaloguj się
 • hi2per

  Oceniono 8 razy 6

  Gorąco się pod czterema literami przed 11.11 robi.

 • bioder65

  Oceniono 5 razy 5

  Ze strachu o stołek może obieca im,że sam będzie wycinał konfetti w stroju aniołka.Żenada i włażenie w dudę specowi od butów.

 • chi-neng

  Oceniono 5 razy 5

  Ci co są 'zdrowi i pozostali', są zaprzedani dusza i ciałem pisowi, niczym ci co są w ich marionetkowych wladzach.
  Będą stawać w obronie nazioli i chronić władze a NIE SUWERENA.
  Za to dostaną wielokroć wiecej zapłacone, niż ci pozostali.

 • Łukasz K

  Oceniono 9 razy 5

  Za takie zwolnienia wszyscy powinni zostać wezwani na komisję lekarską i porządnie przebadani to jest niedopuszczalne żeby zdrowi ludzie którzy mają nas chronić i bronić prawa są niesprawni fizycznie
  Połowę odrzucić na komisjach i się cyrki skończą nie pasuje tam to na kasę do marketu beda mieli przywileje i inne tego typu tam rzeczy

 • szczypta.pieprzu

  Oceniono 4 razy 4

  Czy tylko ja czuję, że kpi się z podatników życząc policjantom na lewych zwolnieniach powrotu do zdrowia??

 • vidi12

  Oceniono 6 razy 4

  Nie zgadzam się by policjanci otrzymywali 100% wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim. Dlaczego normalni obywatele dostają 80% ???

 • Oceniono 6 razy 4

  Szybkiego powrotu do zdrowia życzą minister i komendant główny a nawet chcą 11-tego dać po 1000 zł na zagraniczne przywiezione przez nazistów antybiotyki

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  to bezczelna bizantyjska menda ----jakby nie wiedział o co w tym chodzi tym mundurkowym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX