Ojciec Rydzyk o zakazie Marszu Niepodległości. "Zaborcy tak postępowali"

Tadeusz Rydzyk wypowiedział się ws. decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz dotyczącej zakazu Marszu Niepodległości w Warszawie. "Naród dostał nóż w plecy", "Zaborcy tak postępowali" - powiedział ks. Rydzyk.

W środę Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że Marsz Niepodległości organizowany w Warszawie przez środowiska skrajnie prawicowe się nie odbędzie. Decyzję tę skomentował ojciec Tadeusz Rydzyk. 

Ojciec Rydzyk o zakazie Marszu Niepodległości

Kiedy usłyszałem informację o tym, że prezydent Warszawy zakazała Marszu Niepodległości, poczułem się tak, jakby naród dostał nóż w plecy

- czytamy w przytoczonych przez Radiomaryja.pl słowach ojca Rydzyka. 

Tadeusz Rydzyk mówi, że zakazanie Marszu Niepodległości to wyraz pogardy dla młodych ludzi, którzy są "nadzieją, są patriotyczni, którzy kochają Polskę". "To niewyobrażalne" - dodaje. 

Porównał również decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz do decyzji, które podczas zaborów podejmowali okupanci, a same czasy, w których obecnie żyjemy do komunizmu.

Zaraz mi się skojarzyły zabory. Kto tu chce zawładnąć nami? Zaborcy tak postępowali.
W tej chwili kojarzy mi się czas komunizmu. Jak coś się budziło w Polsce, to zaraz było to niszczone. Ile było takich oddolnych rewolucji w czasie komunizmu? Zawsze to niszczyli

- powiedział. 

Zaapelował jednak o rozsądek. Dodał, że rozczarowani decyzją ustępującej prezydent Warszawy nie mogą dać się sprowokować, ponieważ w jej kroku można podejrzewać prowokację. Tadeusz Rydzyk nie wyklucza również "działań z zewnątrz z różnych stron globu".

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości

Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej poinformowała, że zakazuje Marszu Niepodległości, który miał się odbyć 11 listopada, i wymieniła kilka kilka powodów tej decyzji. Wśród nich znalazła się m.in. obawa o to, że podczas zgromadzenia zapewnienie bezpieczeństwa nie będzie możliwe.

Prezydent zwróciła uwagę, że przez rok nie sporządzono aktu oskarżenia, dotyczącego Marszu Niepodległości w ubiegłym roku, "chociaż prokuratura dysponuje opinią biegłego o zakazanych ideologiach na marszu".

Organizatorzy Marszu Niepodległości już zapowiedzieli, że będą odwoływać się od decyzji prezydent Warszawy. - Nikt nie zabroni Polakom dumnym z odzyskania niepodległości manifestować swojego patriotyzmu. Próbowano tego wcześniej, próbowano w poprzednim ustroju, nigdy się to nie udało. Teraz też się nie uda – mówi portalowi Gazeta.pl Witold Tumanowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

We wtorek decyzję o zakazaniu marszu środowisk narodowych z okazji Święta Niepodległości podjął ustępujący prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Wcześniej skonsultował się z prezydentem-elektem Jackiem Sutrykiem. Jako powód tej decyzji podali liczne incydenty, do których dochodziło podczas poprzednich edycji wydarzenia (m.in. przepychanki i szarpaniny).

Więcej o:
Komentarze (446)
Ojciec Rydzyk o zakazie Marszu Niepodległości. "Zaborcy tak postępowali" i "kojarzy się z komunizmem"
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 106 razy 88

  Tatuś -idź do diabła, tam Twoje miejsce - alleluja. Handlarz samochodami zabrał głos

 • eend

  Oceniono 102 razy 82

  Toruński Belzebub czciciel szatana jak zwykle pakuje się w politykowanie. Galareta nie rozumie , że to już początek końca tego skandalicznego rozdawnictwa publicznych pieniędzy, koniec pewnej złotej dla niego - epoki. Niech sobie tych bejsboli zgarnie do siebie i tam manifestuje ....

 • kalito

  Oceniono 90 razy 74

  Oj coś mi się zdaje, że w końcu gorszy sort wq.wi się na ten lepszy sort i będzie zadyma. Czy na pewno w naszym kraju jest miejsce dla tak skrajnych kretynów jak ten wieśniak toruński?

 • baska_w5

  Oceniono 68 razy 60

  Kolejny zwolennik narodowców się odezwał. Jak tak ubolewa nad odwołaniem brunatnego marszu w Warszawie niech zaprosi tych "dumnych Polaków" do swojego imperium i tam niech maszerują.

 • dziala_nawalony

  Oceniono 57 razy 49

  ,..a od kiedy to zlamasie wiesz co czuje narod? skoro tak, to powinieneś wiedzieć co ten sam narod myśli o twoich nieustających wyłudzeniach na kolejne głupie bizantyjskie pomysły, potrzebne narodowi jak swini siodlo,, bezczelnie, wręcz na perlowo dymasz cale polskie spoleczenstwo, nie tylko katolikow.. jak to leciało? >> zlote, a skromne ! <<

 • lica79

  Oceniono 55 razy 45

  Kiedy w końcu to chciwe oszukujące ludzi bydlę pójdzie siedzieć za szkody wyrządzane Polsce i Polakom ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX