Kulisy decyzji Andrzeja Dudy ws. marszu 11 listopada. "Postawiono na nogi wszystkie służby"

O niepokojących informacjach jakie dotarły do polskich służb przed Marszem Niepodległości i kulisach decyzji prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego pisze "Rzeczpospolita".

Polskie służby miały informacje dot. neofaszystów wybierających się na Marsz Niepodległości, a rząd nie chciał, by zdjęcia z faszystowskimi hasłami pojawiły się w zagranicznych mediach - ustaliła "Rzeczpospolita". W świetle tych informacji wydaje się, że decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz - zakaz Marszu Niepodległości - mogła być władzom na rękę. 

"Rzeczpospolita" ustaliła też, że służby zostały "postawione na nogi" przed państwowym marszem 11 listopada, który firmują prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o to, by nie dopuścić w tym wydarzeniu "członków radykalnych organizacji".

Marsz Niepodległości zakazany. Narodowcy: pójdziemy

Narodowcy - mimo zakazu i państwowego wydarzenia - nie chcą zrezygnować ze swojej imprezy (podczas której nie brakowało radykalnych haseł, a często też zadym i zniszczeń). Twierdzą, że Marsz Niepodległości mimo wszystko się odbędzie.

Więcej o:
Komentarze (370)
Kulisy decyzji Andrzeja Dudy ws. marszu 11 listopada. "Postawiono na nogi wszystkie służby"
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 114 razy 112

  W 3 dni kancelaria prezydenta zorganizuje bezpieczny marsz na kilkadziesiąt tysięcy ludzi? Powodzenia- to chyba tylko Sasin może zrobić. Jak pamiętny lot..m

 • remo29

  Oceniono 95 razy 93

  Dwie pacynki prezesa zostały wykiwane, a prezes wypierydoli się o sznurki którymi pociągał. Czy można sobie wyobrazić większy cyrk w sytuacji, gdy za pacynkami będą szły hordy kiboli, a 1/3 policjantów w Polsce leży z gorączką, bo zapadli na pisią grypę? ;)

 • jego-wysokosc

  Oceniono 89 razy 85

  Decyzja Andrzeja Dudy to oksymoron.

 • signum_t

  Oceniono 83 razy 83

  Typowo polskie, były 2 lata na zorganizowanie, było 200 milionów, a zabrano się do roboty na 3 dni przed. Jak w Panu Tadeuszu: " zeobim powstanie. Ja z synowcem na czele i JAKOŚ to będzie".

 • ostr77

  Oceniono 95 razy 81

  Wygląda na niezłą ustawkę. HGW spontanicznie zakazała, prezydent i premier spontanicznie nagle wszystko mają poukładane. A wcześniej spontanicznie zrezygnowali z udziału. Tylko narodowcy nie mogą się połapać kto tak naprawdę ich wydymał :)

 • Raf

  Oceniono 75 razy 73

  I takim sposobem HGW ma problem z głowy. Teraz rząd i adrian będą odpowiedzialni za zadymy, przecież zaprosili wszystkich. Współczuję Warszawiakom.

 • gragos

  Oceniono 65 razy 65

  Jestem pod wrażeniem numeru, jaki na odchodnym wywinęła pisowcom HGW. Pikanterii dodaje sprawie oświadczenie, jaki wydała po decyzji PAD i PMM - całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników marszu ponosi rząd. Nie mogę się wprost doczekać niedzieli, kiedy okaże się, że policja pałuje i rzuca na glebę dotychczasowych pieszczochów miłościwie panującej nam władzy. Ciekawe z jaka pomocą przyjdzie rządzącym kościół katolicki? Może księża będą pilnowali spokoju wymieniając znak pokoju z zagranicznymi gośćmi - delegacjami włoskich, węgierskich, czy słowackich faszystów. Do koloratek będą pasowały białe róże (myślę, że się Obywatele RP nie pogniewają?).

 • jami100

  Oceniono 62 razy 62

  Duda w ostatnich dniach przechodzi sam siebie, osiągnął juz poziom trzylatka.
  Pokazemy jak się w Polsce improwizuje święto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX