Marsz Niepodległości zakazany. Hofman: "To moment na odebranie opozycji loga - Konstytucja"

"Polska i Warszawa dość już wycierpiały przez agresywny nacjonalizm. Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości" - uzasadniła zakaz Marszu Niepodległości Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Liberalny zamordyzm nie odbierze Polakom możliwości świętowania!" - odpowiada Robert Winnicki.

"Po pierwsze: bezpieczeństwo. Przy obecnych kłopotach policji trudno wierzyć, że uda się je zapewnić 11 listopada. Po drugie: historia. Polska i Warszawa dość już wycierpiały przez agresywny nacjonalizm. Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości. Stąd decyzja o zakazie" - powtórzyła na Twitterze prezydent Warszawy argumenty za wydaniem decyzji.  

"Prezydent Hanna Gronkiewicz - Waltz. Słuszna decyzja. Władze państwa przez rok nie zrobiły nic, by dać gwarancję, że w czasie marszu nie będzie ekscesów faszystowskich i rasistowskich. Polska i Warszawa nie dla faszystów. Ani w święto narodowe ani nigdy" - napisał naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.  

Z kolei Waldemar Kuczyński zwrócił uwagę, że może być problem z wyegzekwowaniem zakazu Marszu Niepodległości.  

"Czy pani prezes ma możliwość wyegzekwować ten zakaz. Pisowskie państwo jej nie pomoże. Oni będą maszerować mimo zakazu. Aby zakazać tak ogromny i agresywny marsz trzeba, by mieć w stolicy wojsko. Nie wiem czy to mądra decyzja" - napisał.  

Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" zwraca uwagę, że ani premier, ani prezydent nie byli wstanie dogadać się z organizatorami Marsz Niepodległości, którzy nie byli wstanie dać gwarancji spokojnego przebiegu imprezy. "Obóz władzy powinien być wdzięczny HGW za wydanie zakazu" - pisze w komentarzu dziennikarz.  

Hofman: To dobry moment na odebranie opozycji koszulki Konstytucja

A tak decyzję prezydent stolicy komentuje były rzecznik rządu PiS.

"Przy odrobinie finezji to jest dobry moment, by Dobra Zmiana odebrała opozycji całkiem zgrabne logo i koszulki KONSTYTUCJA. #gamechanger:)" - pisze Adam Hofman.

"Jeśli ktoś będzie winny ekscesom, to HGW"

Poseł, sekretarz kolegium do spraw służb specjalnych, Maciej Wąsik ironizuje, że dzięki decyzji prezydent Warszawy, marsz może mieć rekordowa frekwencję: - "Hanna Gronkiewicz-Waltz sprawiła, że Marsz Niepodległości w 100-lecie jej odzyskania będzie miał rekordową frekwencję".

Łukasz Warzecha z DoRzeczy na Twitterze stwierdził z kolei: - Skrajna nieodpowiedzialność, hucpa i gwałt na wolności zgromadzeń. Jeśli ktoś będzie winny ekscesom, to HGW.

"Marsz Niepodległości przejdzie, niezależnie od wszystkich przeszkód i trudności. Nie zatrzymacie tego" - twierdzi wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak.   

Po decyzji prezydent Warszawy głos zabrał sam prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki. 

"Marsz Niepodległości odbędzie się jak co roku. Przejdziemy ulicami naszej stolicy. Liberalny zamordyzm nie odbierze Polakom możliwości świętowania!" - napisał.

Z kolei Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości na Twitterze powołuje się konstytucję. "Pani @hannagw łamie konstytucyjne prawo dobwolnosci zgromadzeń. Co na to obrońcy konstytucji?! Oddolny, społeczny #MarszNiepodległości idzie 11 listopada jak co roku!" - napisał Bąkiewicz. 

Więcej o:
Komentarze (239)
Marsz Niepodległości zakazany. Hofman: "To moment na odebranie opozycji loga - Konstytucja"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 70 razy 50

  Prezydent się boi, premier się boi. Boją się iść w pokojowym marszu, rodzin z dziećmi..
  Coś brakuje pisiorkom konsekwencji.

 • kater-11

  Oceniono 40 razy 32

  AK wydało rozkaz likwidowania nazistów , zdrajców od Huberta Jury , bohatera ONR. Pewien matoł składał kwiaty na grobie zdrajcy.
  Rozkaz likwidacji nazistów wydany przez AK nie został cofnięty. Więc z czy jest problem ?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 32 razy 26

  najzabawniejsze jest to że wszyscy maja niby słuchać opinii Winnickiego i Bosaka, którzy w "normalnym życiu politycznym" maja poparcie w granicach błędu statystycznego

 • darek655

  Oceniono 40 razy 26

  Warszawa dla Warszawiaków ,nie dla faszystów.

 • waclawbuclaw

  Oceniono 45 razy 25

  Cokolwiek się stanie, to wina Kaczyńskiego.

 • wzaleski1157

  Oceniono 34 razy 24

  Skoro ma to być taki piękny, pokojowy "marsz" to dlaczego Duda, Morawiecki, Szydło, Błaszczak i Brudziński się tam nie wybierają - wraz z małżonkami i swoimi dziećmi?
  Boją się, że "ich" policja i służby nie będą w stanie ochronić przed bandytami.
  Dość faszystów w Warszawie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX