Beata Szydło o nieprzychylnych komentarzach: Dostrzegam, że jest jakieś zlecenie na mnie

- Dostrzegam, że jest jakieś zlecenie na Beatę Szydło, które co jakiś czas jest odnawiane - przekonuje w radiu RMF FM była premier. Zdaniem Beaty Szydło tym należy tłumaczyć słowa krytyki, które pod jej adresem pojawiają się w mediach.

W mediach dużo pisano m.in. o niedawnym "zdarzeniu drogowym" z udziałem kolumny rządowej, którą podróżowała Beata Szydło. "Rzeczpospolita" zwróciła uwagę, że do kolizji doszło w czwartek, kiedy była premier wracała z pracy do domu w Brzeszczach. Dziennik postanowił dowiedzieć się, jakie właściwie obowiązki wyznaczył jej premier Morawiecki, skoro już w czwartek wicepremier rozpoczynała weekend.  

Jakie są obowiązki wicepremier Szydło?

Z odpowiedzi przesłanej do "Rz" przez Centrum Informacyjne Rządu wynika, że Szydło jest wicepremierem, przewodniczącą Komitetu Społecznego Rady Ministrów, "do zadań którego należy zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych". W piśmie zabrakło jednak informacji o zadaniach samej Szydło.

I właśnie do tematu obowiązków, albo raczej ich braku, nawiązał gospodarz porannej rozmowy w RMF FM. - Dlaczego w takim razie nie ma żadnego rozporządzenia premiera, które by regulowało pani obowiązki? - zapytał Robert Mazurek. 

- Ja mam obowiązki powierzone przez pana premiera. Pan premier zaproponował mi, żebym pracowała w rządzie, żebym dalej z nim współpracowała - odpowiedziała lakonicznie Szydło.

Szydło prowadzi rewoltę przeciwko Morawieckiemu?

Kolejnym przykładem, choć nie sprecyzowanym, a który mógłby wskazywać na nieprzychylność mediów wobec Szydło, są - zdaniem Mazurka - głosy pojawiające się nie tylko w prasie, ale także wśród polityków, że była premier prowadzi "rewoltę przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu w partii".

W ocenie Szydło, za tymi doniesieniami stoją "źli ludzie".

- Jest zawsze wielu niezadowolonych, którzy uważają że może być inaczej. Są dziennikarze, którzy szukają sensacji, a którzy lubią wykorzystywać jakieś ploteczki - odpowiedziała Szydło. 

"Jest zlecenie na Beatę Szydło"

Jak dodała, ktoś wymyśla te sensacje, ale ona nie wie po co i dlaczego.

- Dostrzegam, że jest jakieś zlecenie na Beatę Szydło, które co jakiś czas jest odnawiane. Przecież to, że tabloidy, a szczególnie jeden przez kilka tygodni zajmował się tylko życiem i tym co robi Beata Szydło, to wszyscy widzieli. Tak to jest w polityce, pewnie z tym trzeba żyć - podsumowała. 

Tygodnik "Newsweek" napisał, że w poniedziałek po wyborach samorządowych, na naradzie u Kaczyńskiego w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej panowała atmosfera grobowa. "Podczas dyskusji zaczęto obarczać winą za słaby wynik Ziobrę. Była premier Beata Szydło zaatakowała Morawieckiego, mówiąc, że Ziobro konsultował przecież z nim skierowanie wniosku do TK. Morawiecki nie odpowiedział" - czytamy w tygodniku.

Zdaniem politologów, to właśnie wniosek Ziobro do Trybunału Konstytucyjnego wywołał dyskusję wokół polexitu, a tym samym przełożył się na słaby wynik wyborczy PiS w miastach.

Bartosz Arłukowicz w rozmowe z Gazeta.pl: PiS publicznie padł i skapitulował przed ONR

Więcej o:
Komentarze (560)
Beata Szydło o nieprzychylnych komentarzach: Dostrzegam, że jest jakieś zlecenie na mnie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 158 razy 154

  Następna megalomanka. Weź się kobito do jakiejś roboty, a nie non stop wietrzysz tyłek w trasie. Skoro masz tyle obowiązków to jakim cudem zaczynasz weekend w czwartek w południe.

 • ironia_76

  Oceniono 130 razy 128

  Droga Broszko, nie ma żadnego zlecenia. ja na przykład zupełnie za darmo uważam, ze jesteś głupią leniwą, pazerną babą bez krzty inteligencji czy obycia. I naprawdę nikt mi za te wnioski nie musiał płacić. Koń jaki jest każdy widzi.

 • chopinn

  Oceniono 112 razy 110

  Duzo pracy to bedzie miec nastepny rzad, zeby posprzatac to cale bagno po PiS'e. Beatka poki co bierze kase za nic i czeka na wybory do Europarlamentu - kolesiostwo, nepotyzm, uklad i arogancja.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 89 razy 89

  Ale naprawdę poza (zbyt szybkim, niebezpiecznym dla innych uczestników ruchu drogowego) jeżdżeniem pancernymi samochodami na uroczystości i modleniem się, to nie wiadomo co ta Szydło robi. A zarabia krocie jako wicepremier.

 • redstag

  Oceniono 76 razy 76

  Na głupią babę nie trzeba żadnego zlecenia. Źle piszą bo po prostu na to zasługujesz.

 • micor

  Oceniono 66 razy 64

  Beatko, ten hejt to się wam po prostu należy. Naprawdę ciężko na niego zapracowaliście.

 • gucio1967

  Oceniono 56 razy 56

  Rozliczyć z każdej złotówki. Porównać nakłady na wynagrodzenie i podróże z efektami pracy i rozliczyć. baba siedzi tam po prostu w przechowalni do wyborów do Parlamentu Europejskiego, a potem tam będzie wiochę robić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX