Resort Rafalskiej stracił wiceministra od 500+. Bartosz Marczuk złożył rezygnację

Bartosz Marczuk nie jest już wiceministrem w MRPiPS. Do resortu przeszedł w 2015 roku, wcześniej był m.in. wicenaczelnym tygodnika "Wprost".

Na konferencji prasowej Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, poinformowała, że wiceminister Bartosz Marczuk zakończył współpracę z resortem. - Wiceminister Marczuk złożył rezygnację ze stanowiska - powiedziała.

Na razie nieznane są powody rezygnacji Marczuka, który do MRPiPS trafił w 2015 roku. Wcześniej był wicenaczelnym tygodnika "Wprost", był także dziennikarzem "Rzeczpospolitej".

Bartosz Marczuk odpowiadał w resorcie między innymi za opracowanie i wdrożenie Karty Dużej Rodziny, a także za programy: 500+ i 300+. Jeszcze 31 października Marczuk przedstawiał na antenie Radia Zet projekt resortu "Mama 4+", który ma objąć wstecz wszystkie kobiety, które urodziły czworo lub więcej dzieci".

Minister Rafalska, pytana na konferencji prasowej o to, kto zastąpi Marczuka, powiedziała, że resort "nie zamierza" szybko uzupełniać tego wakatu.

Więcej o: