Krzysztof Gawkowski odchodzi z SLD. "To była trudna decyzja"

Krzysztof Gawkowski poinformował, że odchodzi z SLD. O tym, że złożył oficjalną rezygnację poinformował m.in. na Facebooku. Dodał, że nie ma na razie planu dołączać do innej partii.

Krzysztof Gawkowski odchodzi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której członkiem był od 18 lat. Polityk nie podał konkretnego powodu swojej decyzji. 

Krzysztof Gawkowski odchodzi z SLD

Polityk poinformował, że we wtorek złożył oficjalną rezygnację.

To była bardzo trudna decyzja, bo ponad osiemnaście lat, które spędziłem w partii pozostawiło we mnie wiele ciepłych wspomnień, a ludzie których dzięki Sojuszowi poznałem zawsze stanowić będą dla mnie niewyczerpane źródło inspiracji

- czytamy na Facebooku. 

W oświadczeniu Gawkowski nie podał powodu swojej decyzji. Napisał tylko, że "w życiu każdego człowieka jest czas, w którym coś się zaczyna, ale i kończy". Zapewnił również, że nie zmienił swoich poglądów. "Lewica była, jest i będzie w moim sercu najcenniejszą wartością (...) i nie zamierzam w sprawach fundamentalnych dla lewicy chodzić na skróty" - napisał.  

Jakie plany Krzysztof Gawkowski ma na przyszłość. W rozmowie z Onet.pl powiedział, że na razie nie ma planu przejścia do innej partii. Dodał jednak, że jest "przekonany, że na lewicy potrzebna jest siła, która w przyszłości będzie wygrywała wybory".

Więcej o: