Krzysztof Gawkowski odchodzi z SLD. "To była trudna decyzja"

Krzysztof Gawkowski poinformował, że odchodzi z SLD. O tym, że złożył oficjalną rezygnację poinformował m.in. na Facebooku. Dodał, że nie ma na razie planu dołączać do innej partii.

Krzysztof Gawkowski odchodzi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której członkiem był od 18 lat. Polityk nie podał konkretnego powodu swojej decyzji. 

Krzysztof Gawkowski odchodzi z SLD

Polityk poinformował, że we wtorek złożył oficjalną rezygnację.

To była bardzo trudna decyzja, bo ponad osiemnaście lat, które spędziłem w partii pozostawiło we mnie wiele ciepłych wspomnień, a ludzie których dzięki Sojuszowi poznałem zawsze stanowić będą dla mnie niewyczerpane źródło inspiracji

- czytamy na Facebooku. 

W oświadczeniu Gawkowski nie podał powodu swojej decyzji. Napisał tylko, że "w życiu każdego człowieka jest czas, w którym coś się zaczyna, ale i kończy". Zapewnił również, że nie zmienił swoich poglądów. "Lewica była, jest i będzie w moim sercu najcenniejszą wartością (...) i nie zamierzam w sprawach fundamentalnych dla lewicy chodzić na skróty" - napisał.  

Jakie plany Krzysztof Gawkowski ma na przyszłość. W rozmowie z Onet.pl powiedział, że na razie nie ma planu przejścia do innej partii. Dodał jednak, że jest "przekonany, że na lewicy potrzebna jest siła, która w przyszłości będzie wygrywała wybory".

Więcej o:
Komentarze (79)
Krzysztof Gawkowski odchodzi z SLD. "To była trudna decyzja"
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 20 razy 8

  Obstawiamy gdzie znajdzie się za tydzień/miesiąc? KO czy PIS? A może jednak ryzykant i pójdzie do Biedronia?

 • fakiba

  Oceniono 13 razy 7

  Wieją z partii nieudaczników , wcale się mu nie dziwię

 • wujekdolf

  Oceniono 17 razy 7

  dobrze, jeszcze w sld jest wśród post-komuchów paru rozsądnych ludzi...

 • pysio62

  Oceniono 10 razy 6

  Teraz jest pytanie. Czy Gawkowski pojdzie razem z Biedroniem czy dolaczy do KO?

 • 2fat

  Oceniono 13 razy 5

  Pamiętam czasy jak SLD miało więcej w Sejmie głosów niż PiS teraz a ostał im się ino sznur...

 • kertog123

  Oceniono 8 razy 4

  Ostatnie wybory pokazały że gdyby razem poszły KO + PS + SLD to wygraliby prawie wszedzie z PISem. Jeżeli tak pójda na wybory europejskie to z pewnościa wygrają z PIS - i następnie z pewnością wygraja parlamentarne. Jeżeli pojda oddzielnie to PIS bedzie dalej rzadził, byc może z Kukizem ale jednak. Tylko razem maja szansę wygrac z pisem - taki jest niestety system liczenia głosów

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 3

  PiS zjeżdża z górki! Koniec faszystowskiej Partii w Polsce. Zdelegalizujemy po marszu 11.XI. ONR i pozamiatane! Pytanie tylko, czy Kaczyński i Brudziński nie wyjdzie na ulice we wtorek?

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 3

  Z Czażastym mu nie po drodze , wcale się nie dziwię bo komu jest ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX