Kaczyński ogłosił zwycięstwo w wyborach samorządowych. Zajęło mu to dwie minuty

Jarosław Kaczyński w końcu publicznie odniósł się do wyborów samorządowych. Prezes PiS podsumował je w kilka minut. - Prawo i Sprawiedliwość odniosło kolejne zwycięstwo i to zwycięstwo zdecydowane - powiedział i opuścił mównicę.

Konferencję podsumowującą wyniki wyborów samorządowych poprowadził Radosław Fogiel, dyrektor biura Jarosława Kaczyńskiego. Pierwszy głos zabrał prezes. - Chciałem podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyborach. To, że frekwencja była wysoka, to bardzo dobry objaw umacniania się w Polsce demokracji - powiedział prezes.

Jarosław Kaczyński: Nasze zwycięstwo nie podlega wątpliwości

Po słowach podziękowania głos zabrał Fogiel, który w krótkiej prezentacji pokazał kilka plansz z danymi. Następnie ponownie przemówił Kaczyński. -To są twarde liczby, twarde dane, nasze zwycięstwo nie podlega najmniejszej wątpliwości - stwierdził. - Rozumiem, że przedstawiciele komitetów, które przegrały wybory, próbują zmienić ich obraz, ale to jest abstrahowanie od faktów, żeby określić to w sposób łagodny - dodał.

"Prawo i Sprawiedliwość odniosło kolejne zwycięstwo"

Kaczyński zapewnił też, że wyniki wyborów samorządowych są dobrym "prognostykiem przed wyborami parlamentarnymi". Opowieść, która teraz jest snuta, by wpłynąć na świadomość społeczną, oparta jest na chciejstwie, fakty są takie jakie są. Prawo i Sprawiedliwość odniosło kolejne zwycięstwo i to zwycięstwo zdecydowane, zupełnie jednoznaczne - powiedział prezes, podziękował za uwagę i zszedł z mównicy.

Prezes nie odniósł się do faktu, że na 107 prezydenckich miast w Polsce, PiS wygrało w czterech.

Więcej o: