Kornel Morawiecki: PiS powinno poważnie obawiać się o wynik wyborów do parlamentu

Wyniki wyborów zdaniem Kornela Morawieckiego pokazują, że PiS słabnie, a "Polacy są trochę zmęczeni" ich rządami. Podczas konferencji dostało się też Mateuszowi Morawieckiemu, który według ojca "stał się tylko twarzą PiS".

Kornel Morawiecki podczas konferencji prasowej we Wrocławiu w poniedziałek mówił, że "wyniki wyborów samorządowych pokazują, że ze strony partii rządzącej powinna być poważna obawa o wynik wyborów do parlamentu" - cytuje Wp.pl.

Wyniki wyborów według Kornela Morawieckiego są oznaką słabnięcia PiS

Ja też się tego obawiam, żeby rządy nie zmieniły się na takie, jakie były za premiera Donalda Tuska, bo uważam, że obecne rządy są bardziej solidarne, bardziej sprawiedliwe. Istnieje obawa o zmianę kursu na ten bardziej liberalny, kapitalistyczny i drapieżny. I to jest zły objaw tych wyborów

- mówił marszałek senior i lider partii WiS. Jak oceniał, "Polacy są trochę zmęczeni rządami PiS". Zdaniem Morawieckiego, wyniki wyborów są oznaką słabnięcia partii rządzącej.

Kornel Morawiecki o Mateuszu Morawieckim: Stał się tylko twarzą PiS

Polityk wspomniał też o swoim synu, premierze Mateuszu Morawieckim. - Stał się tylko twarzą PiS, a nie przedstawia się jako propozycja dla Polaków, po prostu dla narodu - oceniał.

Wyniki wyborów samorządowych 2018 nie są zbyt dobre dla partii rządzącej. PiS przegrało nawet tam, gdzie dotąd rządziło. Kandydat ugrupowania nie zwyciężył w żadnym z większych polskich miast. Ale PiS wzięło dziewięć z 16 sejmików wojewódzkich - w siedmiu przewagę zdobyła Koalicja Obywatelska.

Krzysztof Brejza: Po dwóch latach tego spektaklu wreszcie była możliwość pokazania, kto zawiódł

Więcej o: