Witold Waszczykowski: Nie daj Bóg, żeby Donald Tusk wrócił kiedyś do władzy

Witold Waszczykowski, były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Komentował wczorajsze przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska przed komisją Amber Gold.

- Ja z wielkim niesmakiem wczoraj słuchałem jego buty, arogancji. (...) Wydaje mi się, że wszyscy oczekiwali - może nie przeprosin i bicia się w pierś - ale wykazania chociażby jakiegoś współczucia - powiedział Witold Waszczykowski, komentując wczorajsze zachowanie Donalda Tuska podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold. W rozmowie na antenie RMF FM Waszczykowski odniósł się też do ewentualnego powrotu Donalda Tuska na polską scenę polityczną.

Witold Waszczykowski: Donald Tusk myśli, że jest bogiem życia

Zapytany o to, czy nie widział, jak komisja śledcza wyłącza Donaldowi Tuskowi mikrofon, Witold Waszczykowski powiedział, że widział "człowieka, który odrzuca od siebie wszystko, wszelkie zobowiązania, wszelką odpowiedzialność".

- Nie daj Bóg, żeby on wrócił kolejny raz kiedyś, w przyszłości, do władzy - powiedział Witold Waszczykowski, dodając, że Donald Tusk niczego się nie nauczył, nie przeżył żadnej refleksji i że wydaje mu się, że jest "bogiem życia".

Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją Amber Gold

Donald Tusk był przesłuchiwany przez komisję Amber Gold przez 7 godzin w poniedziałek. Były one właściwie wyłącznie wymianą wzajemnych uszczypliwości pomiędzy Donaldem Tuskiem a Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą komisji.

Więcej o:
Komentarze (591)
Witold Waszczykowski: Nie daj Bóg, żeby Donald Tusk wrócił kiedyś do władzy
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 155 razy 141

  Panie Waszczykowski, nie mieszaj Pan Boga w Wasze brudne, polityczne gierki.

 • waldekan

  Oceniono 108 razy 104

  Oj, piękne jest więzienie w Radomiu.Chciałbym dożyć chwili, gdy was tam wszystkich posadzą. A okoliczny suweren będzie wam paczki donosił.

 • justas32

  Oceniono 111 razy 99

  Panie Witoldzie : 1. Bóg nie istnieje 2. Tusk wróci do władzy 3. Pan jest zerem, co nawet w PiS-ie zauważyli ...

 • miqlec

  Oceniono 95 razy 89

  No ja też bym się bał na waszym miejscu

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 88 razy 84

  Z pretensjami za katastrofę smoleńską proszę się kierować do Jacka Sasina, jako głównego organizatora tej prywatnej wycieczki samolotem rządowym oraz do Jarosława Kaczyńskiego przez którego polityczny "geniusz" doszło do próby lądowania w niesprzyjających warunkach pogodowych.

  Sasin za fatalną organizację wspomnianej wycieczki powinien ponieść odpowiedzialność karną. Bo to jego wina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX