Przesłuchanie trwa, a Kownacki publikuje mem z Tuskiem. Wcześniej napominał Giertycha

Bartosz Kownacki z komisji ds. Amber Gold pokpiwał sobie z Romana Giertycha, który zamiast towarzyszyć Donaldowi Tuskowi podczas przesłuchania "zajmuje się tweetowaniem". Jednak przed zakończeniem posiedzenia, sam zamieścił na swoim Twitterze i Facebooku mem z Tuskiem.

Dzisiaj Donald Tusk był przesłuchiwany przez komisję ds. Amber Gold. Podczas posiedzenia doszło do kilku zabawnych sytuacji. Jedną z nich jest zwrócenie przez Małgorzatę Wassermann uwagi jednemu z ekspertów komisji, by "nie grał na telefonie". Ekspert tłumaczył, że szukał "stosownego aktu prawnego". Wtedy wtrącił się Tusk: - Pan Kownacki też tam pykał - stwierdził były premier.

Przesłuchanie trwa. Kownacki wrzuca mema z Tuskiem

Nie wiemy, co "pykał" w tamtym momencie poseł Bartosz Kownacki, ale wiemy, że nie był skupiony w 100 procentach na pracy komisji. Jeszcze przed zakończeniem przesłuchania poseł zamieścił na swoich kontach na Twitterze i Facebooku mem z Donaldem Tuskiem

"Donald Tusk przez 7 lat rozmawiał 7 razy z szefami NBP i KNF. Miał jednak czas na haratanie w gałę z kumplami" - głosi napis na opublikowanym zdjęciu. "Pan jest podobno adwokatem... umieszczanie memów w czasie, gdy pan uczestniczy w posiedzeniu komisji to... upadek pana!" - skomentował post Kownackiego Tomasz Zimoch.

Kownacki do Giertycha

Żeby było ciekawiej, sam Kownacki wcześniej zwrócił na to uwagę Romanowi Giertychowi, który, choć jest pełnomocnikiem Tuska, nie uczestniczył w przesłuchaniu. "Szczególna rola pełnomocnika @GiertychRoman podczas dzisiejszego przesłuchania D. Tuska zamiast przebywać z klientem na sali posiedzeń z nadzwyczajną płodnością zajmuje się tweetowaniem" - napisał poseł.

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o: