Gronkiewicz-Waltz "bez wahania" rozwiąże Marsz Niepodległości. "Na swoją odpowiedzialność"

Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie 11 listopada w Centrum Bezpieczeństwa i będzie gotowa do rozwiązania Marszu Niepodległości. - Jeżeli tylko będzie jakiś element nienawiści (...), to bez wahania rozwiążę tę manifestację - mówiła prezydent Warszawy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz gościła w programie Tomasza Lisa w Onecie. Ustępująca prezydent Warszawy mówiła m.in. o zbliżającym się Marszu Niepodległości - wyjaśniała, że jest to manifestacja cykliczna i jest rejestrowana przez wojewodę, ale ona może marsz rozwiązać. 

Prezydent odnosiła się do słów senatora Karczewskiego, który twierdził, że "Marsz Niepodległości to nie jest ONR". - Przewodniczący Marszu jest przewodniczącym albo wiceprzewodniczącym ONR-u w Pruszkowie. Bezpośrednie powiązanie z ONR-em - mówiła. Chodzi o Roberta Bąkiewicza, prezesa stowarzyszenie Marsz Niepodległości, który jednocześnie pełni funkcję Zastępcy Kierownika Głównego ONR i działa w Pruszkowie, gdzie startował też na prezydenta miasta (otrzymał najgorszy wynik ze wszystkich kandydatów). 

"Wezmę to na swoją odpowiedzialność"

Chcę uprzedzić lojalnie, że jeżeli tylko będzie jakiś element nienawiści (...), jeżeli tylko będzie jakaś race, w takim zakresie jak w zeszłym roku, to bez wahania rozwiążę tę manifestację. I sama podpiszę, nie pani Gawor. Zostaję specjalnie na 11.11, siedzę w Centrum Bezpieczeństwa i wezmę to na swoją odpowiedzialność, bo nie będą mi urzędnika potem poniewierać

- grzmiała Gronkiewicz-Waltz. Ewa Gawor dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, rozwiązała marsz narodowców 1 sierpnia. Niedługo później prawicowe media obwieściły, że urzędniczka pracowała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w PRL. Gawor potwierdziła, że ukończyła szkołę oficerską i przez 10 lat pracowała w departamencie PESEL w MSW. Przekonywała, że nie wstydzi się swojej pracy, bo zajmowała się budowaniem systemu PESEL, funkcjonującego do dziś.

"Zeszłoroczny Marsz mógł być rozwiązany"

- Będziemy wszystko analizować, będziemy wszystko fotografować - zapowiedziała prezydent Warszawy. Tomasz Lis podnosił, że organizatorzy będą przekonywali, że symbole totalitarne miały pojedyncze osoby. - To jest nieważne. Nie ukrywam, że [w ubiegłym roku] zrobiliśmy błąd. Była jedna koszulka z napisem SS i żeśmy nie rozwiązali tej demonstracji. Nie zauważono po prostu tego - mówiła. 

Moim celem nie jest rozwiązanie, moim celem jest uprzedzenie, że może być rozwiązany. Zeszłoroczny Marsz Niepodległości mógł być rozwiązany

- podsumowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

***

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Robert Winnicki w rozmowie z Gazeta.pl o Marszu Niepodległości, konflikcie z PiS i Trybunale Stanu za zdradę

Więcej o:
Komentarze (518)
Gronkiewicz-Waltz "bez wahania" rozwiąże Marsz Niepodległości. "Na swoją odpowiedzialność"
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 107 razy 89

  Szkoda, że dopiero teraz! Ale lepiej późno niż wcale! Naziole! Łapy precz od Polski! Jesteście obrazą dla Niepodległej Polski!

 • remo29

  Oceniono 95 razy 75

  Pisie syny uciekły, zostawili nazioli w nadziei, że zrobią dym i będzie można zwalić na HGW. Cienkie to jak dochodzenie Wasserman.

 • andrew-live

  Oceniono 80 razy 70

  BARDZO DOBRZE,MALINIAK ,NAJPIERW ZNISZCZYŁ ,TRADYCJE MARSZU DLA WSZYSTKICH,A TERAZ PODKULIŁ OGON,I SIĘ WYCOFAŁ,CAŁY BURAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • pieknamaryla

  Oceniono 86 razy 68

  Bardzo dobrze. Wreszcie ktos odwazny. Trzeba wreszcie postawic granice nienawisci i chamstwu.

 • otulonywiatrem

  Oceniono 68 razy 52

  Banda kiboli i nazistów przywłaszczyła sobie święto narodowe, a gęby wycierają sobie naszą flagą! To wcale nie robi z nich patriotów. Chamstwo i szumowiny narodu!

 • farsizm

  Oceniono 64 razy 50

  Brawo. Takiej postawy oczekiwałbym na codzień. Zero tolerancji dla tych, którzy sami nie potrafią tolerować innych.

 • jerzysm42

  Oceniono 48 razy 44

  PANI PREZYDENT !

  Narodowcy zaprosili nacjonalistów z całej Europy, aby głosić swoje hasła nienawiści.
  Marsz pupilków Kaczyńskiego i biskupów z pochodniami, racami, symbolami i hejlowaniem.

  Jeśli Pani to powstrzyma, przejdzie Pani do historii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX